Bursaspor için bu sezonun çok zor geçeceğini artık yazmayan kalmadı. 

Bilakis ben henüz deplasmanda oynanan Karacabey Belediyespor maçı sonrasında mevcut yönetim, teknik heyet ve futbolcu kadrosu ile devam edilirse yeşil-beyazlıların düşeceğini belirtmiştim. Teknik direktör Yalçın Gündüz ile yolların ayrılması ve Ankaraspor galibiyeti camiaya umut verse de dün oynanan futbol adeta hayalleri yine yerle yeksan etti. 

Profesyonel liglerin en genç takımı Bursaspor’un Nazilli deplasmanında ilk yarıda topu %63 rakibine bırakmasını ben kabullenemiyorum. Bu takım rakibe göre oynamaz. 
Oynamamalı. 

Tecrübeli oyuncuların ayrılmasının ardından yine geçen sene bu ligde oynayan bir çok futbolcu var Bursaspor’un kadrosunda. 
Timsah’a artık bir sistem, bir oyun anlayışı yerleştirmek lazım.

Teknik direktör Nedim Vatansever’e bir tavsiyem olsun. Kimseden korkmadan kendi futbolunu oynayan ve sahada basmadık yer bırakmayan bir takım kursun. 2-3 maç yine kaybedelim ama sistem otursun, takımın ne oynadığını bilelim. Yoksa rakibe göre futbolla 1 ileri gidip 2 geri gelip maalesef 2. Lig’den de düşeriz.  

TEHLİKELİ EGOLAR
Bursaspor’da tecrübeli futbolcu kalmayınca takım bir anda Çağatay Yılmaz’ın ayağına bakmaya başladı. Çağatay da şu anda beklentilerin en yüksek olduğu futbolcu olduğu için bütün duran toplarda öne çıkıyor. 
Son günlerde moda olan Batuhan Karadeniz’in anlattığı anılar gibi o da ilerisi için hatıralar biriktiriyor olabilir ancak burası Bursaspor kulübü.

Öyle başka takımlara benzemez. 

çağatay yılmaz penaltı nzll
Neyse demek istediğim Süper Lig’den düşerken Aytaç Kara böyle işler yapar topu alırdı hep.

Şimdi de bu hareketler Çağatay’da gözüküyor. Nazilli maçında penaltı kaçırdı diye demiyorum ancak koskoca takımda zımba gibi penaltı atacak, frikik vuracak, korner kullanacak başka hiç mi oyuncu yok.

Eğer yoksa Vakıfköy’e de futbolcu fabrikası demenin anlamı yok.!