Bursaspor, Balıkesir deplasmanına mutlak galibiyet parolası ile gitmişti. Maçın ilk 15-20 dakikalık bölümüne de iyi başlayıp, Ozan İsmail Koç ile de net bir pozisyon bulup değerlendiremedi.

Ardından İsmail Çokçalış çok basit bir hata ile tehlikeli bölgede topu kaybetti ve Balıkesirspor Arb Manaj'ın ayağından bulduğu gol ile 1-0 öne geçti. İkinci yarıya Ozan İsmail-Ramazan ile başladı Bursaspor ve 3-5-2 düzenine döndü. Teknik ekip hafta içinde çalışılan maç planlarından birini denedi muhtemelen fakat istenilen aksiyon alınamadı.

Bir şans topunda ilk golü atan Arb Manaj'ın önünde kalan top, gol pozisyonuna dönüştü ve Manaj düzgün bir vuruşla skoru 2-0'a getirdi. Ardından maçın son anlarında yine defanstan çıkarken yapılan basit bir hata sonucu oluşan penaltıyı gole çeviren Anıl skoru 3-0'a getirdi.

Bursaspor'umuzun işi zordu bu maça gelirken.

Maalesef galibiyet beklenen bir maçtan alınan mağlubiyet sebebiyle artık işi çok zor. Burada hem saha içi hem saha dışı yapılan bazı hatalara değinmek istiyorum.

Saha içinde formsuz oyuncu grubu, ilk yarı performansından uzak mücadele eden bir grup ve kritik anlarda kritik dokunuşlar yaparak maç kazandıran hırslı teknik ekibin de formsuz görüntüsü dikkat çekti. Maalesef dengesiz bir tutum var taraftarlar arasında.

Farkında olmadığımız olgular var. Mustafa Er ve bu sezon sahada bizleri bir umuda tutunduran bu çocuklara eleştiri dozajını abartan bir grup ile eleştiri yapılmasını dahi kabul edemeyen bir grup var.

Her şeye verdiğimiz olumlu ve olumsuz tepkinin aşırılığı gibi bunda da bir aşırılık söz konusu. Kimse eleştirilemez değil bunun farkına varalım fakat her hafta bizleri hevesle, bugüne kadar bir hedefe tutunduranlar da bu kadar ağır eleştiriyi hak etmediğini farkına varalım. Asıl eleştiri yapılması gerekenlere odaklanmak gerekiyor. Bunların hepsini biliyoruz.

Bugün yazıya attığım başlık gibi "Transfer yapan kazandı"

Devre arası insanlar 3-4 transfer yapalım derken bu günleri yaşamamak için bunları dillendiriyordu. Büyük emekler ile büyük mücadeleler ile bir noktaya gelen futbolcu ve antrenör ekibine saha dışından gelmeyen destek bugünün asıl sonucudur.

Asıl eleştiriyi yöneltmemiz gereken yer saha içinden önce saha dışında diye düşünüyorum. Matematiksel şans devam ettikçe umut etmeyi, inanmayı bırakmayalım. Bugünlere getirenler, yarınları bizlere inandırabilir. Bursaspor'un olduğu yerde, umut, mücadelenin olduğu yerde Bursaspor vardır.

Umudumuzu ve mücadelemizi kaybetmeyelim.