Çinli Alibaba’nın yatırımcısı olduğu online perakende şirketi Trendyol’un, İngiltere merkezli online perakende şirketi Asos PLC’yi almak için 1 milyar sterlin teklif verdiği bildirildi.

Faiz kararı sonrası kredi kartı faizlerinde değişim! Faiz kararı sonrası kredi kartı faizlerinde değişim!

Ekonomim.com'un The Sunday Times'a dayandırdığı habere göre, “Asos PLC, Çinli Alibaba Group Holding destekli Türk şirket Trendyol’dan bir teklif aldı”. Kaynaklar “Trendyol’un Hollanda birimi Trendyol BV tarafından Aralık ayında Asos için hisse başına 10-12 sterlinlik bir teklif yapıldığını, bunun mevcut hisse fiyatının üç katı olduğunu ve teklifin Asos’un değerini 1 milyar sterlinin üzerine çıkardığını” belirtiyor. Gazete şu anda devam eden bir görüşmenin olmadığını da belirtti.

Londra Borsası’nda FTSE 250 indeksinde işlem gören şirket, son çeyrek değerlendirmelerinin ardından 19 Haziran itibariyle endekste çıkartılıyor. Asos hisseleri cuma günü yüzde 2,5 düşüşle 250,37 peniden (peni: 1 sterlinin yüzde biri) işlem görmüş, son 12 ayda ise yüzde 78 düşmüştü. Teklifin yapıldığı iddia edilen aralık ayında ise Asos hisseleri yüzde 21 değer kaybetmiş, 643,50 peni ile başladığı ayı 510,50 peni kapatmıştı.

New York’ta işlem gören Alibaba hisseleri cuma günü yüzde 1,5 yükselişle 84,27 dolardan kapanmıştı.