Bursa'da 175 kadından oluşan Nilüfer Kadın Korosu Derneği, 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa etkinlikleri ve Kadınlar günü kapsamında Merinos AKKM Orhangazi Salonunda ücretsiz konser verdi.

Koro üyesi 100 kadın, Türkiye, KKTC, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan'dan şarkılar seslendirdi.

Her ülkenin şarkısını kendi dilinde söyleyen koro üyeleri, kendi diktikleri, ülkelere özgü sahne kostümleri ile muhteşem bir gösteri yaptılar.

Onları onlarca kez yazdım ve her seferinde bundan ötesi yoktur dedim ama her seferinde beni şaşırttılar.

Öncelikle bazen bir kadını mutlu etmekte zorlanan biz erkeklerin “Ben sevgi ile 175 kadını mutlu ve uslu ederim” diyen ve bunu gerçekleştiren bu genç kadınların lideri, Koronun şefi Dr. Aysel Gürel’den alacağı dersler olduğunu düşünüyorum.

Ve ardından özveri ile kısa zamanda böyle muhteşem bir gösteriye imza atan başta Aysel Hoca olmak üzere tüm ekibi yürekten kutluyorum.

İki saatlik bir gösteri için bu kadar kostümü dikmek, yabancı oldukları repertuarı oluşturmak, kareografisini hazırlamak ve bunu başarı ile sahnede sunmak için ancak Nilüfer Kadın Korosu olmak gerekir.

Bunca emeğin karşılığında beklediklerinin sadece yürekten gelen alkışlar olması onların yüreklerinin zenginliğini gösteriyor.

Bursa halkı da 700 kişilik salonu koridorlara kadar tıklım tıklım doldurarak onları alkışları ile mutlu ettiler.

Bursa adına, Nilüfer adına, kadınlar adına kendilerini bir kez daha yürekten kutlarken konser sonrası çorba partisinde Aysel Gürel hocanın süreçte vermeye çalıştığım minicik katkıyı “Sizi mahcup etmedik değil mi?” sorusuyla önemsemesinden ben mahcup oldum.

Kefalet zordur ve değerlidir. 

Nilüfer Kadın Korosuna bugüne kadar olan ve bundan sonra gerekirse olacak bütün kefaletlerim limitsizdir.

Harikaydınız kızlar!

Daha ne diyeyim!