Duaçınarı Kültür Merkezi Yıldırım'a kazandırılıyor Duaçınarı Kültür Merkezi Yıldırım'a kazandırılıyor

Uludağ Milli Park sınırları içerisinde 1’nci derece sit alanı Kirazlıyayla’da bulunan piknik alanına, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı otel açılışı için helikopter pisti inşa edilmesi planlanlandığı ortaya çıktı.

Uludağ Milli Parkı sınırları içerisinde 1’nci derece doğal sit alanı statüsünde bulunan Kirazlıyayla piknik alanına iş makinaları ile çimen-çiçek örtüsü yok edilerek çakıl döküldü. Alana Swiss Otel’in açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan geleceği için helikopter pisti inşa edileceği belirtiliyor.

Uludağ Milli Parklar sınırları içerisinde bulunan verem hastaları için açılan Sağlık Bakanlığı’na bağlı sanatoryum binası ve alanı, 1 Ağustos 2014 yılında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na (BTSO) ihale yoluyla kiralandı. BTSO, eğitim alanı olarak kullanılacağını söylediği alanı Swiss Otel’e kiraladı. 4 bin metrekare olan sanatoryum alanı, otele kiralandıktan sonra 10 bin metrekareye çıktı.

Gazete Duvar’ın haberin göre; otelin yanında bulunan piknik alanına iş makinaları ile çimen örtüsü yok edilerek çakıl döküldü. Alana helikopter pisti yapılacak. Pistin, Swiss Otel’in açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelmesi için inşa edileceği öğrenildi.