Yazıma başlarken, üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandilimizi kutlayarak yazıma başlamak istiyorum. Rabbim yaptığınız ve yaptığımız tüm duaları kabul etsin diyorum.

Benim bir Bursalı, Bursasporlu olarak en büyük arzum ve duam, transfer tahtasının açılabilmesi için sosyal medyada dillendirildiği gibi 5,5 milyon TL’lik tutarın bir an önce bu kenti yönetenlerin, özellikle Valimiz Yakup Canbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın öncülüğünde başlatılmasıdır.

Özellikle, Bursaspor’u seven herkesin Bursa Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde açılacak bu desteğe özellikle BTSO, SİAD’lar, Sanayi Bölgesi Odaları, fabrika sahipleri herkesin katılabileceğini ve hani sanayinin kalbi olan Bursa için bu rakam inanın çok büyük değil.

Biliyorum, hepinizin aklından, “Biz vereceğiz. Onlar yine çarçur edecekler. Yine bizden para isteyecekler” geçtiğini biliyorum.

Birçok sanayici ve iş insanı olan arkadaşım, dostlarım var. Hepsi, “Yıllardır yardım ettik. Onlar hep gereksiz transferler yaparak kulübü düzlüğe değil batağa sürüklediler” diye tepkilerini çok dinledim.

Ancak Bursa kenti olarak çok kritik bir eşikten geçiyoruz.

Bunu atlayabilmek için bu kentte yaşayan herkesin inanın omuz omuza vermesi gerekiyor.

Futbolda zirveyi görmüş olan Bursaspor’un yeniden ayağa kalkabilmesi için bu birlikteliğe ihtiyacımız var.

Gizli başkan konumundaki Emin Adanur’un bir anda Trabzonspor’a sattığı Bursaspor ve Türk futbolunun geleceği olan üç isimden gelen paraları alıp gitmesi, transfer tahtasını açtırmaması, bana göre Bursaspor’a yapılan en büyük kötülüktü.

Ancak şunu unutmamak gerekir;

Kulübü perde arkasından yönetirken sorumluluk hiçbir zaman onda değildi.

Onun her dediğini yapan resmi Başkan Hayrettin Gülgüler’deydi.

Şimdi Emin Adanur aradan, hani o kavgacı çocukların dediği gibi, ‘verin benim cillilerimi ben artık oynamıyorum’ diyerek bu sorun yumağının içerisinden sıyrıldı ve gitti.

Üyelerin hışmına uğrayacak isim Hayrettin Gülgüler olacak.

Bursaspor’un karanlıktan aydınlığa ulaşılabilmesi için BURSİAD’ın Altınordu maçı için 50 bin TL tutar koyarak başlattığı prim kampanyası var.

Gelin bunu borç batağından çıkabilmek, transfer tahtasını açabilmek için bir kampanyaya dönüştürelim.

Televizyonlarda, youtube kanallarında yayın yapan Bursalı kuruluşlar herkes Bursaspor için el ele vererek bir kampanya başlatsınlar.

GELELİM MAÇA

Antalya kampı sona erdi.

Bursaspor, kente döndü ve Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde cumartesi günü saat 16.00’da oynayacağı Altınordu mücadelesinin hazırlıklarını sürdürüyor.

Eksiklikler çok.

Aslında izlenimlerim, yapılan röportajlardan hissettiğim bunca eksiğe karşın takımın birbirleriyle kaynaşmaları gerçekten çok üst düzeyde olmuş.

Sanıyorum tahta açılsa bile takımla çalışmadıkları için takımdaki yerlerini alamayacaklar.

Bu arkadaşlarımızla Altınordu sınavını vereceğiz.

Gerçekten çok önemli ve sıkıntılı. Mutlak kazanılması gereken bir mücadele.

Alınabilecek bir puan bile hesapların alt üst olmasına neden olacak.

TFF her zaman olduğu gibi gözlemcileriyle birlikte Bursaspor’u son lig maçında cezaya boğmuştu.

PFDK’da verilen emri uyarak blok blok cezalar yağdırmıştı.

Ancak son maça gitmeyen herkes tribünlere gelerek futbolcu arkadaşlarımıza destek vermeleri gerekiyor.

Haydi Bursa, cumartesi günü BİTCİ Timsah Park’a..