Ocak ayı, Telegram için oldukça yenilikçi geçti ve bir dizi beklenen özellik kullanıma sunuldu.

WhatsApp'ta bulunan sesli mesaj ve fotoğraflar için "bir kez görüntüle" özelliği artık Telegram'da da mevcut. Telegram, bu özelliği ilk olarak 2023 Eylül'ünde tanıtmıştı, ancak şimdi yeni güncellemelerle birlikte daha geniş bir uygulama alanına sahip.

GUHEM, yeni Alper Gezeravcılar’a ilham oluyor GUHEM, yeni Alper Gezeravcılar’a ilham oluyor

Güncelleme ile birlikte, "bir kez görüntüle" seçeneği artık sadece fotoğraflar ve videolar için değil, aynı zamanda sesli ve video mesajlar için de geçerli olacak. Ayrıca, video veya sesli mesaj gönderirken kaydı duraklatma yeteneği ve yeni okuma zamanı kontrolleri gibi bir dizi yenilik de sunulacak.

Kullanıcılar, mikrofon simgesine basarak kaydı başlatabilecekler. Sonrasında, alıcının sesli veya video mesajını sadece bir kez görüntülemesine izin vermek için "bir kez görüntüle" simgesine dokunarak yukarı çekmeleri gerekecek.

Telegram, aynı menü aracılığıyla sesli ve görüntülü mesajların kaydını duraklatma ve devam ettirme özelliğini de ekliyor. Ayrıca, bire bir sohbetlerde karşı tarafın mesajınızı okuduğunu görebilmesi için yeni bir bildirim özelliği ekliyor. Ancak, bu özelliği isteğe bağlı olarak kapatma seçeneği de sunuluyor.

Premium kullanıcılara yönelik olarak, Telegram, okuma sürelerini ve okundu bilgilerini gizleme yeteneği gibi ek özellikler sunuyor. Ancak, herkese açık gruplarda paylaşılan mesajlarda okundu bilgisini gizlemenin mümkün olmadığını belirtiyor.