Bursaspor, Türkiye liglerinde teknik direktör değiştirmede gerçekten rekor kırdı.
Aslında bu kadar başarısızlıktan sonra denenmeyenleri denemek önemliydi.
Ama yeşil beyazlıların tercihi maalesef o yönde olmadı.
En azından Bursalı bir isim tercih edilmeliydi diye düşünmüştüm.
Ama Samet Aybaba'nın kadrosunda yer alan ve takımın ligden düşmesine katkısı olan, ayrıca üç lig takımını daha düşüren Özcan Bizati nasıl teknik direktörlük koltuğuna oturtuldu anlayabilmek mümkün değil.

Her halde karar alıcıların bir düşündüğü vardır diyelim.
Ancak şu bir gerçek;
Bursaspor'da karar verici ekip lideri Emin Adanur.
Kimler onun aklına giriyor çözmemiz gerekir.
Ama bırakın bir araya gelmeyi, Bursaspor'un Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nin kapıları biz basın mensuplarına, spor yazarlarına kapalı haftalardır. Bugün 18.00'deki antrenman öncesi yeni teknik direktör Özcan Bizati'nin basın mensuplarıyla bir araya gelecek olması, antrenmanın 15 dakikalık bölümünün açılması beni gerçekten şaşırttı.

Aslında ekip lideri Emin Adanur'un medyadan gelen iki danışmanı var. Bunlardan ilki Olay Gazetesi'nde de bir süre birlikte çalıştığım Beytullah Süat, diğeri ise Life Bursa'da birlikte olduğum Fatih Akkuş.
Çok ilginçtir iki medya mensubunun olduğu bir Bursaspor da sakat futbolcu olup olmadığını sadece maçtan birkaç saat önce öğrenebiliriz. O da medya gurubuna atılan bilgi mesajı ile öğrenebiliyoruz.
Aslında biz Arjantin'den bir stoper transferi yapmıştık. Adı Nicolas Zalazar. Hatta Christobal Jarquera'nın lisansı askıya alınmıştı, yabancı kontenjanı açılabilmek için.
Fatih Tekke'nin teknik direktörlük yaptığı anlarda da Nicolas Zalazar'ı maç kadrosunda görememiştik. Ancak Arjantinli konusunda tek satır haber görememek, hatta siteye konulan resimlerde onu görememek benim kafamı karıştırdı.
Şimdi bunları yazıyorum diye kendi Bursaspor'luluğumdan şüphe eder konuma geldim inanın.

Artık Özcan Bizati'nin gelmesiyle ben Bursaspor'u küçük çocukların zekalarının gelişmesi için alınan yap boza döndüğünü gördüm teknik direktörlük makamının.
Her halde bunun en büyük nedeni ise çok genç, tez canlı ve heyecanlı bir başkana sahip olmamızdan kaynaklanıyordur.

GELELİM ANKARAGÜCÜ MAÇINA

Bursaspor pazar saat 19.00'da BİTCİ Timsah Park'ta kardeş takımımız MKE Ankaragücü'nü konuk edecek. Rakibimiz formda. Tecrübeli bir kadroya sahip. Bu mücadele yeşil beyazlıların, üst sıralara tutunabilme açısından çok önemli mücadele olacak.
Bakalım yeni teknik direktör Özcan Bizati ile neler yapacağız göreceğiz. Tek düşüncem Bursaspor'un bu mücadeleyi kazanması. En azından bu maçta alınacak bir 3 puan Bursaspor'un moralini ilerleyen haftalar için üst düzeye çıkartacaktır.

BASKETBOL BAŞLIYOR

ING Basketbol Süper Ligi'nde heyecan cumartesi günü 13.00'de Ankara Spor Salonu'nda oynanacak olan Türk Telekom-Tofaş mücadelesiyle start alacak. Aynı gün saat 18.00'de ise Frutti Extra Bursaspor, Süper Ligin yeni takımlarından Semt 77 Yalovaspor'u Nilüfer'deki Tofaş Salonu'nda konuk edecek.
Hem Tofaş, hem de Frutti Extra Bursaspor yeni sezon öncesinde Bursa'da düzenledikleri turnuvada iddialı rakipler arasında mutlu sona ulaşmayı başarmıştı. İki takımımızı da turnuva maçlarında yakından takip ettim. Her iki takımımızdan bu sezon üst sıralarda yer alacaklarına benim inancım tam.
Bu sezon salonda gerçekten güzel, zevkli ve heyecanlı maçlara tanıklık edeceğiz. O nedenle salonda takımlarımıza Bursalı spor severler olarak destek vermemiz gerekiyor.