28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan seçim hakkında merak edilenlerin artması ile birlikte Türkiye genelinde oy kullanmak için sandıklara gidecek olan vatandaşlar havanın nasıl olacağını da araştırmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından da yapılan açıklamalara göre kişilerin oy kullanma süreci boyunca havanın nasıl olacağı da açıklandı.

28 MAYIS PAZAR HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre bugün ve yarın Türkiye genelinde havanın nasıl olacağı konusunda haritalı şekilde yayımlandı. Özellikle son günlerde İç Anadolu Bölgesi'nde havanın yağışlı olması nedeni ile seçin gününde havanın nasıl olacağı merak konusu oldu.

Bugün MGM tarafından yayımlanan verilere göre bugün ve yarın Türkiye genelinde havanın nasıl olacağı şu şekilde açıklandı;

Eskişehir'de sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi Eskişehir'de sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi

"Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu(Şırnak ve Hakkari hariç), Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Balıkesir, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Alanya, Hatay ve Diyarbakır çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Burdur ve Isparta'nın doğusu, Eskişehir, Ankara ve Çankırı ile gece saatlerinde Sakarya, Bilecik, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde İç Ege ile Samsun çevrelerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus olayı bekleniyor."

BURSA