Bursaspor, yeni sezon hazırlıklarını Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde sürdürüyor.

Geçtiğimiz sezondan kalan sakatlıkları nedeniyle Furkan Emre Ünver, Hasan Sabri Karaca, Deniz Dirk Knibbe ısınmanın ardından tedavileri için tesislere gidiyorlar.

Kaptan Enver Cenk Şahin ile bir başka tecrübeli isim Kubilay Sönmez sezon başında adalelerinde zorlanmalar nedeniyle oluşan ağrılar nedeniyle tedbir amaçlı son bölümde yer almadılar. Tesise giderek tedavi oldular.

Bursaspor’un mücadele vereceği 2. Lig’de maçlar maalesef açık kanallarda yayınlanmıyor.

Ülkemizde Süper Lig ve TFF 1.Ligi’ni yayıncı kuruluşlar Bein ile TRT yayınlıyor.

Ancak alt ligleri yayınlayan sadece kulüplerin youtube kanalları oluyor.

Bu sezon hem Beyaz, hem de Kırmızı Grup’ta iki büyük kentin takımı mücadele edecek. Bunlar Bursaspor ile Kocaelispor. Bu iki takımın maçlarını en az 25 bin sporsever ile oynadıklarını düşünürsek yayınlamak bence en doğru düşünce olur.

Ben bu takımların maçlarının, inanın Süper Lig’deki birçok takımdan daha fazla izlenim alacağına inanıyorum.

Ancak bu maçların TRT’den yayınlanabilmesi için her iki ilin millet vekillerinin de devreye girmeleri şart diye düşünüyorum.

Bu sağlanırsa her iki kentteki sporseverler de en azından takımlarıyla ilgili daha net bilgi sahibi olurlar.

Tabii bunun içinde Bursa’daki tüm siyasilerin de devreye girmesi gerektiğini düşünüyorum.

ONUR İÇİN BEKLENİYOR

Bursaspor Kulübü geçtiğimiz sezon kadrosunda yer alan, sezon bittiğinde takımdan ayrılan Onur Atasaray ile dirsek temasını sürdürüyor.

Sportif Direktör İsmail Ertekin, Onur’a son teklifini yaparak beklemeye çekildi. Sanıyorum, bir iki gün içerisinde Onur Atasaray’ın Bursaspor’a olumlu cevap vereceğine benim inancım tam. 

SALONDA SESSİZLİK HAKİM

Salon sporlarında Bursa geçtiğimiz sezon önemli başarılara imza atan ve Avrupa Kupaları’nda Bursa’yı temsil etme hakkını kazanan takımlarımız var, ING Süper Ligi’nde yer alan Frutti Extra Bursaspor ile Tofaş’ta bir hareketlilik gözlendi.

Ancak diğer kadın basketbol takımımız olan Bursa Uludağ Basketbol’da durgunluk devam ediyor.

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele veren Finalspor’un bir yabancı dışında kadrosu netleşti gibi.

Gemlik Basketbol ise sponsor olarak yine Akran Nakliyat ile anlaşmış. Sanıyorum, onlarda Tofaş’tan gelecek oyuncuların ardından eksik yerlerine takviyeyi yaparlar.

Voleybolda Sultanlar ve Efeler Süper Ligleri’nde mücadele veren Nilüfer Belediyespor ile Bursa Büyükşehir Belediyespor erkek takımları transferlerini tamamladı.

Tek üzüntüm ise alt yapıda bir ekol olan Tofaş’ın voleybol şubesini kapatması oldu.