Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri
Adnan Batır
Adnan Batır
adnan.batir@lifebursa.com

Divan kuruluna kim başkan olmalı?

17 Haziran 2021 Perşembe, 13:24

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden Divan Başkanlık Kurulu Olağan Seçimli Genel Kurulu yapılacağı açıklandı.

Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu camianın en çok eleştirdiği kulüp organlarının başında geliyor.

Geçmişte yeşil-beyazlı kulüpte yaşanan sorunlara ve olaylara rağmen kamuoyu önüne çıkmayıp, açıklama dahi yapmayan İdris Sevinç yönetimi camianın büyük eleştirilerini almıştı.

1 Temmuz Perşembe günü saat 17.00'de Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu Toplantı Salonu'nda yapılacak olan Divan Başkanlık Kurulu Olağan Seçimli Genel Kurulu öncesi camianın sesi olabilecek bir divan kurulu başkan adayı arıyor.

Bu görev için Bursa ve Bursaspor camiasının önemli ve akil isimlerinden bir yönetimin aday olması ile birlikte Bursaspor divan kurulu yönetiminin susan bir yönetim değil, her konuda fikri olan bir yönetim olması gerekiyor.

Bakın Bursaspor Kulübü Başkanı Emin Adanur 30 yaşında başkan oldu. Göreve başladığından beri kentin bileşenleri ile kurduğu diyaloğun camiayı nasıl birleştirip bir araya getirdiğini görüyorsunuz.

TFF'de, İstanbul'da, Ankara'da etkili isim olan tecrübeli bir divan kurulu başkanı ile Bursaspor'un yaptırım gücü ve kazanımları da çok olacaktır. Yönetim kurulunun destekçisi, yanlışlarının uyarıcısı, camianın güçlü temsilinde güçlü bir Divan Kurulunun önemi büyüktür.

Bu görev için elini taşın altına sokacak kişiler iş yoğunluğu nedeniyle bu görevi yapamam demeden önce şunu iyi bilin ki; köprüden önce son çıkışta Bursa adına bu görev boynunuzun borcudur.