SON DAKİKA
Hava Durumu

Dejavuspor

Yazının Giriş Tarihi: 26.03.2023 15:18
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.03.2023 15:18

Bursaspor geç kalınmış bir değişime gitti.

Aralık ayından beri yineleyerek söylemiş olduğum, devre arası kamp süreci ve ardından deprem felaketi yüzünden oynamadan geçen 1 aylık süreçte değişim fırsatı varken değerlendirilmesi ve bugün geldiğimiz konumda olası 6 puan çıkarabileceğimiz iki maçtan aldığımız 1 puan sonrası hoca gönderildi.

Olan 5 puana ve kayıp aylara oldu. Kaybeden yine Bursaspor.

Antrenör değişimlerinin çok sık yaşanmaması gerektiğine inanırım fakat bazen öyle durumlar vardır ki yaşanan sürecin her bir kayıp dakikası sizi geriye götürür. Bursaspor’un uzun süredir yaşadığı vaziyet bu.

Genç oyuncular ile oynuyoruz, her türlü mental destek emin olun taktiksel disiplin ve teknik detayın önünde. Aldıkları galibiyetlerden sonra “Aslanlarım bize yenilgi yüzü yok” kaybettikleri maçtan sonra “Gelin futbolcuları dövelim” yaklaşımı size sadece saha dışını değil, puan ve puanları ve hatta bundan önce oyuncuları kaybettirir.

Bursaspor olarak duymadık mı? Bıkmadık mı kaybetmeye?

Ben doydum...

Fakat gel gelelim bundan sonra atılacak adımlar bizim için her şeyden çok daha değerli.

Yine aynı hataları, benzer hamleleri yapıp kaybetmeye devam edeceğiz düşüncesinden alamıyorum kendimi. Burada kaybetmekten kastım da keşke sadece maçlar ile alakalı olsa. Maçlar kazanılır, kaybedilir. Biz Bursaspor’u kaybediyoruz. Farkında değiliz.

İsimler üzerinden tartışmayı çok seviyoruz. Kolay geliyor belki de...

Bursaspor’un problemi emin olun hiçbir zaman isimler olmadı. Olmayacak da...

Biz sportif zihniyeti, yönetim kabiliyetini, kısa vadeli beklenti yaratmayı, uzun vadeli yatırım yapmayı, Bursaspor kültürüne dayalı hamleler yapmayı bıraktık. Hepsini kaybettik.

Bu kaybettiklerimizi kazanmalıyız. Bunları kazanırsak eğer isimler, maçlar emin olun kazanılır. Bunlara göre isimler çalışır, bunlara göre oyuncular kazanılır.

Biz yine isimlere gideceğiz. İsimler üzerinden gelecek kurmaya çalışacağız. İsimleri suçlayacak, Bursaspor’u kaybedeceğiz.

Yapmayalım... Yetmedi mi?

Günümüz belli, gelecek belirsiz. Belirsizliği çözelim, günümüzü aydınlatmış oluruz.

Yine bir süreç, yine ihtiyaç zihniyet, sabır.

Lütfen.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.