SON DAKİKA
Hava Durumu

Farklar ve yaralar!

Yazının Giriş Tarihi: 13.10.2022 10:13
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.10.2022 10:13

Aynı şehir, aynı renkler, aynı taraftarın gönül verdiği, aynı iki takım.

Buraya kadar bir problem yok.

Farklar ve bu farklardan dolayı açılan yaralar...

Bursaspor Basketbol ve Bursaspor Futbol takımları arasında olan benzerlikler sadece su üstünde... Su altında kalan buz dağının görünmeyen kısmı ise arada olan farkları ve bunların bizlerde bıraktığı yaraları gösteriyor.

Sıfırdan kurulan bir Basketbol takımı...

Maddi zorluklar, lise salonlarında oynanan maçlar, deplasmana giderken aranan sponsorlar, her parametresi en minimal düzeyde hesaplanıp, hedeflerin ve beklentilerin ayakların yere bastığı zihniyette konulduğu bir Basketbol yönetimi ve takımı.

Nedim Yücel, Bu sene hedefimiz EuroCup şampiyonluğu (!) derken... Dusan Alimpijevic’in Bu sene hedefimiz sadece ilk 8’de kalmak (!) dediğini gördünüz, duydunuz mu?

Aynı pozisyonu oynayan Ahmet Düverioğlu 1000 birim kazanırken, Zach Auguste 10 birim kazanıyor mu mesela bu takımda?

Takımın bütçesi 100 birimken, 10.000 birim bütçeli takımlara karşı “biz şampiyon oluruz, uçarız-kaçarız” yaklaşımını gördünüz mü hiç?

Her sene bir üst organizasyon ve bütçesi yüksek takımlara yıldız oyuncuları kaptırdıktan sonra “eyvah ne yapacağız?” havasına girmek yerine her seferinde oyunun ihtiyacı olan yine bütçeye dayalı oyuncuların alınması hiç de zor değilmiş değil mi?

100 birim bütçe varken, 1000 birimlik takım kurmadan da başarılı olunabiliyor, mücadele edilebiliyormuş değil mi?

Farklar ve bunların açtığı yaralar... Açılan yaraların sorumluluğunu alan genç oyuncular ve bu yaraların sonucunda tedaviyi planlaması gereken bir spor kulübünün daha çok yara açabilecek yaklaşımları sürdürmesi...

Çok zor değil, çok uzak değil.

Gözümüzün önünde profesyonel düzeyde organizasyon sürdüren aynı renklere, aynı isme, aynı taraftara sahip bir Basketbol takımı var.

Örnek yanınızda, uygulama karşınızda.

Bursaspor’un futbol organizasyonunun en acil ihtiyacı maddiyat fakat tek başına yeterli değil. Maddiyat ile beraber doğru organizasyon yönetimi, planlama ve profesyonel iletişim ve spor yönetimine hakim bir grup gerekiyor.

Bunun için de destek alacağımız yer çok bariz değil mi?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.