SON DAKİKA
Hava Durumu

Vicdan!

Yazının Giriş Tarihi: 13.02.2023 09:59
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.02.2023 09:59

Birbirine destek olmaktan, canını dişine takıp, zor durumda olanın yanında olmaya bu kadar gönüllü bir millet çok zor bulunur.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 10.Yıl Nutku'nda söylediği gibi “Geçen zamana nispetle, daha çok çalışacağız. Daha az zamanda, daha büyük işler başaracağız. Bunda da muvaffak olacağımıza şüphem yoktur. Çünkü, Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir. Çünkü Türk milleti millî birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir”

Bu milletin bir ferdi olmaktan, Bu kanı taşımaktan onur ve gurur duyuyorum.

Daha önce bir sosyal medya paylaşımımda da belirttiğim gibi; “Türk Milletine güvenin

Türk Milletine güvenirken bir yandan da koltuk sevdasına, güç zehirlenmesine uğramış görüşü fark etmeden tüm siyasi partilerin tavır ve görüşlerinden uzak durun. Hepsi zehirli...

Bu birlik, beraberlik ortamını yaşandığı, yaşatılmaya çalışıldığı bu ortamda, azınlık olsalar dahi yozlaşmış, vicdanları enkaz altında kalmış, şeref, haysiyet gibi değerlerden yoksun kişi ve grupların da olduğu gerçeği, bu mücadeleyi, savaşı, birlik, beraberlik olgusunu sürdüren insanları geriyor, üzüyor.

Bilinmesi gereken en önemli gerçek ise; biz oldukça, sizlerin varlığı hükümsüz kalacaktır.

Bu düşüncelerin ve buhran duygusunun içinde bir de spor mecrasının içinde bulunan toksik düşünce ve atılımların getirdiği gelişmeleri görüyoruz. Anlam veremiyoruz.

Milyonları etkileyen, belki de yüzbinlerin hayatını kaybedeceği, yüzbinlerce yaralının olduğu, ülkemizin 10 ilini doğrudan, kalan 71 ilini de dolaylı yoldan etkilen bir felaketi yaşadık. Yaşıyoruz.

Bu süreç içinde futbol, spor... Bırakın konuşulmasını, düşünülmemesi bile gerekiyor. Ülke olarak tüm odak noktamız, düşüncemiz tek bir yerde, deprem bölgesinde bu afetten etkilenen vatandaşlarımız olmalı.

Yok geçmişte oynadığımız maçlar sayılmasın, lig devam edecek, öyle yabancı sınırı sene sonuna kadar geçecek... düşünürken utanmadınız, söylerken utanın.

Bırakın maç oynamayı gerekirse ligleri erteleyin, kapatın. Ne futbolu, ne sporu Allah aşkına...

Biraz vicdan, biraz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.