SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu oyunlar bıktırdı!

Yazının Giriş Tarihi: 20.01.2021 09:17

Bursasporlu futbolcular üzerine o kadar çok oyun oynanıyor ki, yapılan inanılmaz tekliflerle kafaları bulandırılıyor. Ülke futbolunu yönetenler kafalarını deve kuşu gibi kuma gömmüşler, sadece olanları izlemekle yetiniyorlar.

Çözüm üretmek yok.

Tedbir almak yok.

Futbol menajerler mafyasının oyuncağı haline gelmiş.

Menajerler para kazanabilmek için futbolcuların kafalarını allak bullak ediyor.

Ya kulüplere ne demeli.

En son örneği Bursaspor'dan Burak Altıparmak.

Yeşil-beyazlı gençlere tam bir ağabeylik yapan Burak Altıparmak'a öyle çirkin ve inanılmaz teklifler yapılıyor ki Bursaspor'dan ayrılması için duysanız öfkenizden yerinde duramazsınız.

Allah'tan takımımızda Adil Cenkçiler gibi bir Sportif Direktörümüz var da bu Ali-Cengiz oyunlarını bozmak için olağanüstü çaba harcıyor. Üç kağıtçı menajerlerin tezgahlarını bozuyor.

Oysa Türkiye Futbol Federasyonu'nun bir Etik Kurulu var.

Bunlar kurul ne iş yapar, çözebilmek mümkün değil. Aslında böyle çirkin olaylarda onların devreye girmesi gerekmiyor mu?

Sadece küçük takımların futbolcularını İstanbul'un üç semt takımına veya parası olan kulüplere pazarlamaya göz mü yumacaklar. Çıkıp seslerini yükseltmeyecekler mi 'Siz neler yapıyorsunuz. Kendinize gelin' diyerek.

Bir Bursasporlu olarak, şehrinin takımını seven bir spor insanı olarak bu oyunlardan bıktım ve sıkıldım.

Bursaspor'da sivrilen genç oyuncuları İstanbul medyası hemen İstanbul'un semt takımlarına transfer etme gayreti içerisinde. Hemen hemen her gün manşetleri bu haberler süslemekte.

Aslında Bursa olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmadığımız için bu oyunlar sürekli tezgahlanıyor.

Sanayimizin gücünü İstanbul'a hissettirebilsek acaba böyle çirkin tezgah içerisine girebilirler mi diyerek düşünmeden edemiyorum.

ÖNEMLİ ADIM ATILDI

Taraftarların açtığı mahkemenin ilk oturumu dün yapıldı.

Bir avuç yeşil beyaz sevdalısı oradaydı, davaya destek verebilmek için.

Hatta Antalya'da kampta olan Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat ta müdahil olmak için takımın içerisindeki krize karın bırakıp kalkıp gelmişti.

Basın mensuplarını soracak olursanız, iki üç isim oradaydı. Lifebursa.com ile line TV oradaydı. Diğerleri ise tam mahkeme saatinde Bursiad'ın verdiği sabah kahvaltısındaydı. Gidenleri forma alırken paylaşımlarından gördüm.

Aslında bu mahkeme olayı İstanbul televizyonlarında bile gündem olmuştu. Ama Bursalı spor yazarlarını hiç ilgilendirmemiş. Ben ona çok üzüldüm.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.