SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursaspor Yalnız Kalmaz

Yazının Giriş Tarihi: 13.10.2022 13:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.10.2022 13:55

Bursaspor, bu kentte yaşayan insanların en çok ilgi gösterdikleri bir spor kulübü.

Futbol değil, spor kulübü dememdeki amaç ise basketbolunda, bireysel branşlarda ise boks, atletizm, masa tenisi, bocce gibi branşlarda en üst ligde ve Avrupa’da mücadele etmesinden dolayı.

Bugüne kadar eski futbolcular, kulüple ilgili açıklamalarda bulunurken kılı kırk yarıyorlardı.

Genelde konuşmaktan, açıklama yapmaktan uzaktılar.

Ancak son yıllarda, yönetim bazında yaşanan erozyonlar, son dört yıl içerisinde yapılan olağan ve olağanüstü genel kurullar nedeniyle eski Kısa adı BPFDD olan Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği, kulüple ilgisi olmayan kişilerin başkanlığa soyunmasının ardından harekete geçtiler.

Bursaspor’daki son gelişmelerde onlar da sessiz kalamıyorlar.

Bursaspor’u, ehil insanların yönetmesi amacıyla harekete geçen Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği ortaya atılan isimlerden sonra bir hamle yaptı.

Ahmet Suphi Evke başkanlığında BPFDD yönetim kurulu, Bursasporla ilgili birimin sorumlusu Erkan Öncel, Sinan Oral, eski kaptanlardan Yalçın Gündüz, Hüseyin Hürsoy, Derneğin Genel Sekreteri Ercan Bayraktar’ın da katılımıyla basın bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Erkan Öncel’in yaptığı konuşma gerçekten çok önemliydi. Açıklamanın son bölümündeki “Dernek olarak kutsal göreve talip olur, armamızı sahipsiz bırakmayız” sözleri benim açımdan önemliydi.

Erkan Öncel’in açıklamasının son bölümü şöyle;

“Yıllarca sabırsız davranarak bir an önce başarıya ulaşma çabalarının nelere mal olduğunu biliyoruz. Bizler sükunet içinde kulübümüzden gurur duyarak takımımızı destekleyelim. Bizim için tek şart Bursaspor Kulübü yaşasın. Kulübümüz gerçek yerine, Süper Lig‘e döndüğünde ekonomik olarak rahat finansal Fair-Play‘e uyan, sürdürülebilir başarılara ulaşmış bir kulüp olsun isteriz. Bunun için olmazsa olmazımız biraz sabır. Sonuçta kimse unutmasın ki Bursaspor kurulduğu günden bugüne bu kentin en önemli değeridir. Ve siyaset üstü bir kurumdur. Ama şu da unutulmamalıdır ki Türk Futbolu ve siyaset kurulduğu günden bugüne kadar yaşamını yan yana sürdürmüştür. Asıl olan ötekileştirmeden kulübümüzün yaşamını sürdürmesi ve ayakta kalmasıdır. Şu anki mevcut yönetim bir sistem kurdu ve bu sistem güzel bir şekilde işliyor. Buna çomak sokmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Ancak, kongre sürecinde yaşanan gelişmelere göre biz Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği olarak bu kutsal göreve talip oluruz. Armamızı asla sahipsiz bırakmayız.”

Sosyal medyada futbolcu arkadaşlarımızın açıklaması bazı kesimleri rahatsız etmişti.

Sanıyorum Bursasporlu Profesyonel Dayanışma Derneği’nin bu açıklamaları bazı kesimleri yine rahatsız edecektir.

Bir sürü paylaşımlar göreceğiz.

Ancak Bursaspor’un selameti açısından mevcut yönetiminin üstlendiği bu görevini en azından sezon bitene kadar sürdürmesinden yanayım.

Başkan adayı çıkmaması halinde de zaten tüzüğümüz gereği Ömer Furkan Banaz yönetimi 6 aylık süre için görevlerinin başında kalacak. 

Kurulan çarkın bozulmaması, ödemelerin sağlıklı ve gününde yapılabilmesi için bu düzenin bozulmaması isteyen kişilerden birisiyim. Bunu söylerken de kulübün en eski üyelerinden birisi olduğu, bugüne kadar alınan kararlar sonrasında Bursaspor’un ne denli erozyona uğradığını yaşayan bir kişiyim.

Bu nedenle sağlıklı düşünerek, Bursaspor’un geleceği için hareket etmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Bunlar benim fikrim.

Bursaspor olarak bir dönemde üç kez genel kurul yapılmasının tek nedenini de sorumlu olanların sorumsuzluğu olarak yorumluyorum.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.