SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Bursasporlu unutmaz!

Yazının Giriş Tarihi: 28.09.2020 15:06
Mesut Mestan’ın aldığı olağanüstü genel kurul sonrasında Erkan Kamat başkanlığa aday olmuştu. Tek adaydı ve seçildi.

Özellikle gazeteci arkadaşlarımızdan İkbal Turan’ın bu maçta şeref tribününde tek başına oturmuş başkan Erkan Kamat’ın resmine bakıyorum bugün köşe yazarı arkadaşlarımıza ilhan vermiş, kulübün kaderine terk edilmesiyle ilgili olarak.

Bursaspor’un kaderine terk edildiğini hepimiz biliyoruz.

Elbette gün gelir devran döner.Bursaspor’a kritik şu günlerinde sahip çıkmayanlar, iyi günler geldiğinde yine şeref tribününe girebilmek için birbirleriyle yarışırlar.

Aslında bugünleri Bursasporlu hiçbir zaman unutmamalı ve etrafındakilere de unutturmamalı.

Buna en güzel örneği bize teknik direktör Mustafa Er gösterdi. Bazı kesimler eleştirmiş olsa da, gençlerle yola çıkan teknik direktör Mustafa Er, Altınordu maçı sonrasında ‘veda’ mesajı atan Sedat Dursun ile bu maçta oynamadığı için tepki gösteren hatta yerdeki su şişelerini tekmeleyen, tehditler savuran Serdar Özkan’a gereken derslerini verdi. Bu iki isim Giresunspor maçı kadrosunda yer almadı.

Aslında keşke kulübün yetkisi olsa da, maçlarda takıma sahip çıkmayanları, destek vermeyenleri o tribüne almasa. Ama oranın yetkisi tabii ki kulüpte değil.

ŞİRKETLEŞME OLMALI

Gerek mali kurullarda, gerekse genel kurullarda kulübün kurtuluşunun sürekli olarak şirketleşmede olduğu belirtiliyor. Söyleniyor. Orada kalıyor. Maalesef bu konu ile ilgili somut adımlar atılamıyor.

Erkan Kamat ve yönetimi iş başına geldikten sonra, sanıyorum kulübün içerisinde bulunduğu borç batağı, sonrasında şirketleşme konusunda pek çalışma yapamadı. Ancak Erkan Kamat ve yönetiminin kulübün geleceği için bu konuya el atması gerekiyor. Bursaspor AŞ olduğunda sanıyorum birçok dertlerinden de kurtulabilir. En azından mali kaynaklar bulabilmek için.

 

MESTAN’IN SAVUNMASI

Bursaspor’un geçen yıl başkanlık yapan Mesut Mestan, gelecek olan -3 puan ile bir ilgilerinin olmadığını belirtirken, “-3 puan cezası Ali Ay döneminden geliyor” demiş.

Ancak bir sezon boyunca görev yapan ve -3 puan cezası alması nedeniyle Süper Lige çıkma şansını yitiren Bursaspor olmuştu. Mesut Mestan’ın Ali Ay’ı suçlayacağı yerde kendisi neden bir çözüm bulamamış doğrusu onu anlayamadım.

Oysa Mesut Mestan, ‘Beni yeni yönetimi -3 puan konusunda uyardım’ diyeceğine, bu işlerde daha fazla bilgi sahibi olan muhasebe müdürü ile kulübün avukatının işlerine seçimden önce son vermeseydi.

Ancak bu -3 puan haberlerinin kamuoyuna Erkan Kamat ve yönetim kurulunun personel maaşlarını ödediği güne denk getirilmesi benim kafamı karıştırdı. Sizin kafanız hiç karışmadı mı dostlar?.

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar