SON DAKİKA
Hava Durumu

Görkemli mazbata töreni

Yazının Giriş Tarihi: 07.06.2021 16:42

Bursaspor'da 1 yıllık Erkan Kamat'ın başkanlık dönemi, cumartesi günü yapılan olağan genel kurulu ile sona ermişti.

Gerçekten, müthiş heyecan ve çekişmenin yaşandığı üç aday Hayrettin Gülgüler, Erkan Kamat ve Serdar Acarhoroz başkanlık için çekişmiş, sonuçta ben değil, biz diyen önemli vaatlerde bulunan Emin Adanur listesinin başkan adayı Hayrettin Gülgüler açık ara seçimi kazanmıştı.

Bugün soluğu Özlüce 29 Ekim Mahallesi'nde İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde aldım.

İnanın böyle devir teslim töreni İbrahim Yazıcı'nın vefatından sonra başkanlar düzeyinde olmamıştı. Görkemli bir tören oldu dersem inanın abartmamışımdır.

Erkan Kamat ve yönetim kurulunun tam kadro olarak devir teslim törenine katılması çok güzel bir gelişmeydi.

Aynı kongrede olduğu gibi devir teslim töreninde de her iki tarafından mütevazi tavırları dikkat çekiciydi. Beni en çok etkileyen olay ise Bursaspor tarihinin en genç ilk başkanı unvanını alan Emin Adanur'un bugüne kadar hiçbir başkanın yapmadığı gibi gelerek hepimize tek tek teşekkür etmesi gerçekten takdir edilecek bir hareketti.

Uzun yıllardır bu devir teslim törenlerini takip ediyorum.

İlk kez seçilen bir başkanın oraya gelen tüm basın mensupları ile tek tek tokalaşarak teşekkür etmesi ve helallik istemeyi bence çok önemliydi.

Yolları açık olsun.

Şimdiden yazayım gerçekten Hayrettin Gülgüler-Emin Adanur ve ekibi ateşten bir gömleği sırtlarına çekinmeden geçirdiler.

Şimdi önemli olan Hayrettin Gülgüler ve Emin Adanur başkanlara tüm Bursa'nın, siyasilerinden tutun da tüm belediye başkanlarına kadar herkesin sahip çıkarak destek vermesi gerekir.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, olağan genel kurul divan başkanı Emre Akçil'in birleştirici konuşmaları çok güzeldi.

Bana göre en ilginç konuşmayı yapan ise başkanlık görevini devreden Erkan Kamat'tan geldi. Erkan Kamat, "Merhum İbrahim Yazıcı'nın vefatı sonrasındaki devir teslim törenine Recep Bölükbaşı ile birlikte katılmıştık. O gün Erkan Körüstan yönetimine kasada 11 milyon 850 bin TL ile İngiltere'nin Sunderland kulübüne sattığımız oyuncumuzdan gelen 3 milyon 250 bin Euro ile teslim etmiştik. Şimdi ise 9 ay görev yaptık. 10 bankada 550 bin TL paramız var. Kulübümüzün doğalgaz ve elektrik borçları var" demesiydi.

Beni mutlu eden başka olay ise Emin Adanur'un görevi teslim aldığı devrik bakanı tüm katılanlara alkışlatmasıydı.

Gerçekten çok güzeldi.

Ben şunu gördüm ki Erkan Kamat gerçekten çok değerli bir adaya yenilmiş.

Şimdi önemli olan eski hesapları, kırgınlıkları, seçimi kaybetmenin verdiği öfkeyi geride bırakarak Bursaspor'un başarısı için tüm kentin tek yumruk olmasıdır.

Biz Bursaspor camiası olarak bunu başarabilirsek, tahtanın açılmasıyla birlikte Mustafa Er-Palbo Martin Batalla ikilisinin spor aklı ile oluşturulacak takımla Süper Lig hedefimize ulaşacağımıza benim inancım tam.

Önemli olan tüm şehrin Hayrettin Gülgüler-Emin Adanur başkanlara sahip çıkarak destek vermeleridir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.