Bursa
Çok Bulutlu
18.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri
Cemal Ekentok
Cemal Ekentok
cemal.ekentok@lifebursa.com

Heyecan kongreye kaydı

04 Mayıs 2021 Salı, 12:58

Bursaspor 2020-2021 Sezonu'nda son lig maçını Pazar günü Bursa'da Büyükşehir Stadı'nda saat 18.00'de Ankara temsilcisi Keçiörengücü ile oynayacak.
Bizim prestij, Başkent ekibinin ise ilk 6 içerisine girerek play-off oynama şansı ve iddiası bulunuyor. Bizden çok onları ilgilendiren bir maç olacak. Bursaspor'da malum olan eksikler dışında sakatlık ve cezalı olan isim yok.
Yeşil beyazlılarda teknik direktör Mustafa Er yönetiminde Özlüce 29 Ekim Mahallesi'ndeki İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde bu mücadelenin hazırlıklarının startını verdi.
Aslında Ali Akman olayı patlak vermeseydi, bir de covid rahatsızlıkları tam yükselişe geçerken Bursaspor'u vurmuş olmasaydı, sanıyorum bugün bizler, transfer tahtamız kapalı olmasına karşın Süper Lige çıkmayı, hatta en kötü ihtimalle play-off'ta yer almayı kutluyor olabilirdik bugün.
Bursa kenti ve yönetim olarak maalesef bu durumu gerektiği gibi değerlendiremedik.
Yani kent olarak içerisinde bulunduğumuz kaosu yönetemedik. Bunda şehri yönetenlerden tutunda sanayicisine, iş insanına, siyasetçilerine kadar herkesin büyük suçu var.
Bursa iktidar partisinin kalesi olmasına karşın maalesef bugüne kadar hak ettiği değeri görmeyen bir kent olarak tarihteki yerini aldı. Her hizmetten yoksun olan Bursa maalesef sporda da hak ettiği değeri nedense hiç göremedi, hatta göremiyor.
Suçlusu kim?
Sizler de merak etmiyor musunuz!


LİSTELER VERİLECEK
Bursaspor'un olağan genel kurulu 22 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 11.00'de Büyük Şehir Belediye Stadı'nda yapılacak. Çoğunluk sağlanamadığı taktirde, 30 Mayıs 2021 Pazar günü saat 13.00'de aynı yerde gerçekleştirilecek.
15 Mayıs'ta Bursaspor Kulübü'nde başkanlığa aday olacaklar, listelerini Divan Başkanlık Kurulu'na verecekler.
Yani listelerin verilmesine şurada 11 gün gibi kısa bir süre kaldı.
Sosyal medyada kendilerini Bursaspor Kulübü Başkanlığına aday olduğunu duyuran ve reklam kokan birçok ismi görmek inanın 50 yılı aşkın süredir kulübün üyesi olarak beni çok üzüyor.
Bursaspor'da başkan adaylığını ilk açıklayan isim Emin Adanur olmuştu.
Ancak onun başkan olarak seçilmesi konusunda tüzüğe göre sıkıntı vardı. Henüz o konu çözülmedi. Bakalım durumu ne olacak.
Sonrasında Ekrem Pamuk adaylığını açıklamıştı. O da bir bildiri ile geri adım attı.
Sonrasında başkanlığa aday olduğunu açıklayan isimler sosyal medya paylaşımlarıyla harekete geçtiler.
Asıl sorun bana göre tam kapanma döneminde, sokağa çıkmanın yasak olduğu günümüzde kongre üyeleri notere giderek nasıl imza atacaklar onu merak ediyorum.
Divan Başkanlık Kurulu'nun listelerin tarihi konusunda hatalı bir tercihi mi var merak ediyorum.


GÜÇLÜ YÖNETİM ŞART
Bursaspor olarak bu girdaptan çıkabilmek için güçlü, bu kentteki iş insanından tutunda taraftarına kadar herkesin inanacağı bir başkan adayı ve onun etrafında güçlü bir yönetim oluşturulması şart.
Bu işlere ön ayak olacak isimlerde belli.
Aslında Bursaspor'un, Türkiye'nin en iyi alt yapısına sahip olduğunu bu sezon Mustafa Er ve ekibi bunu hepimize bir kez daha gösterdi.
Düşer denilen takım hakem hatalarıyla 8-9 maç kaybetmemiş olsaydı yeşil beyazlılar bugün Süper Lig'de olurdu.
Bunun için hem TFF'de, hem MHK'de, hem de Ankara'da sözü geçecek, gerektiğinde masaya yumruğunu vurup ortalığı ayağa kaldıracak başkana Bursaspor'un ihtiyacı var.
Ve bu kentte doğup, büyümüş bir insan olarak, Bursa'da bu potansiyele sahip çok insan olduğunu buluyorum. Ancak onların da Bursaspor'a sıcak bakmaları lazım. İstanbul'un semt takımları yerine şehirlerinin takımlarının yanlarında olması gerekiyor.
Ben inanıyorum ki, Bursaspor'un şampiyon olabilmesi için taşın altına elini koyan birçok isme bugün her zamankinden çok ihtiyacımız var.
Haydi Bursa..
Süre kısa..
Şimdi birlik olma zamanı.


VOLEYBOLDA HAREKETLİLİK
Bursa Büyükşehir Belediyespor yeni sezonda yeniden yer alacağı Efeler Ligi için transfer çalışmalarının startını verdi.
Ligden düşen kadro ile ilişkisini kesen ve onlarla vedalaşan yeşil beyazlılar, yeni bir kadro için yoğun bir mesai harcıyor. Hatta Şube Sorumlusu Yunus Emre Gelen, iyi bir kadro oluşturabilmek amacıyla çalışmalara başladıkları açıkladı.
Sanıyorum, Bursa Büyükşehir Belediyespor'un yeni voleybolcularını kısa süre içerisinde kulüpte duyurmaya başlar.
Basketboldan sonra voleybolda da salondaki mücadelelerin renkli geçeceğine şimdiden inanmaya başladım.