Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri
Cemal Ekentok
Cemal Ekentok
cemal.ekentok@lifebursa.com

İstikamet Bolu

21 Temmuz 2021 Çarşamba, 20:36

Bursaspor'da 11 günlük Afyon kampı maalesef yapılabilen 1 hazırlık karşılaması ile tamamlandı.

Gençlerle sürdürülen hem Bursa, hem de Afyon kampları gerçekten onların gelişimleri açısından yararlı geçti.

Kendi aralarında yapılan çift kale maçı ile kampı noktalayan Bursaspor'da Kurban Bayramı izni bitmek üzere.

Sonra tüm gözler, açılmasını beklediğimiz transfer tahtası sonrası yenilerin de takıma dahil olacağı Bolu kampına çevrilecek.

Aslında geçtiğimiz hafta Bursa'da gereksiz bir tartışmanın yaşandığı günler geçirdi.

Tek arzum Bursaspor'un bundan zararlı çıkmaması.

Sonuçta Bursaspor bu kentin en önemli markası.

Bursaspor yönetiminin lideri Emin Adanur'un geride bıraktığımız hafta içerisinde iki kurum ve futbolcu ile anlaştıklarını belirtirken tahtanın açılabilmesi için 44 dosyadan sadece 11'inin kaldığını açıklaması güzeldi.

Haftanın bir başka güzellikleri ise Bursaspor armasının yer aldığı bölüm ile Özlüce girişindeki şampiyonluk anısının bulunduğu ve yağmurun yıprattığı duvarın yenilenmesiydi dikkatimi çeken.

Bu sezon Bursaspor'un hedefe ulaşabilmesi için eski yönetimlerden kalan ödenmeyen transfer paralarının ödenmesi şart.

Yoksa yapılan hazırlık maçlarına baktığımızda Yılport Samsunspor, Kocaelispor gibi rakiplerimizin Süper Lig'de yer alan takımlarla oynadıkları maçlarda aldıkları sonuçlar gerçekten dikkat çekiciydi.

BASKETBOL HAREKETLİ

Bakıyorum, Bursa'da en hareketli kısımlar basketbol kulüplerimiz oldu.

Geçtiğimiz sezon play-off şansını yitiren Frutti Extra Bursaspor, ikinci kez yer alacağı Avrupa Kupası içinde gerçekten çok çok iyi bir kadro kurdu. Geçtiğimiz sezonun başarılı takımlarından Tofaş'ta kadrosundan gitmeler olmasına karşın iyi transferler de yaptı.

Kadrosunu güçlendiren basketbol 1.Ligi takımlarımızdan Finalspor olurken, diğer temsilcimiz Budo Gemlik ile 2. Lig'deki tek takımımız olan Geçitspor takımlarımız da ise bir hareketlilik göremedim. Sanıyorum bu kulüplerimiz çok yüksek olan transfer borsasının düşmesini bekliyor.

Gelelim geçtiğimiz sezon büyük bir başarıya imza atarak şampiyon olarak yılların özlemine son veren Bursa Büyükşehir Belediyespor kadın basketbol takımında bir durgunluk gözlemleniyor.

Takımı şampiyonluğa taşıyan Baş antrenör Murat Alkaş ile yeni sezon ile ilgili anlaşmazlık yaşanınca bir ayrılık yaşandı.

Yeşil beyazlıların Basketbol Şube Sorumlusu Dergah Alkan yeni baş antrenör ile bu hafta içerisinde anlaşacaklarını ve transfere yön vereceklerini açıklamıştı geçtiğimiz hafta.

Sanıyorum Bursa Büyükşehir Belediyespor, Kurban Bayramı sonrasında hareketli günler yaşayacağına inancım tam.

Herkese mutlu ve sağlıklı bayramlar diliyorum.