SON DAKİKA
Hava Durumu

Lafta üye olunmaz!

Yazının Giriş Tarihi: 24.12.2020 22:21

Bursaspor Kulübü hepimizin bildiği gibi 1 Haziran 1963 yılında kuruldu.

O günden bu yana kulübümüze üye olan taraftarlarımızın sayısı aidatlarını ödemeyenlerin çıkartılmasıyla birlikte 10 binlere gelen üye sayımız üzülerek belirtmek isterim ki 4 bin 130'a kadar düştü.

Bursaspor'un tüm gelirlerine eski başkanlardan Ali Ay'ın avukatı Yunus Egemenoğlu tarafından temlik koyduruldu. Böylece kulübe sıcak para girdisi olmadı ve olmuyor. Aklınıza gelebilecek tüm gelirler Ali Ay'a gidiyor.

Ben bunca yıllık meslek yaşamımda, kulübe alacağı olan parasını o tarihte bir fabrikayı sıfırdan yapacak parayı bağışlayan eski başkanlardan Cavit Çağlar'ı da gördüm. Bugüne kadar özellikle 14 milyon TL'yi bir arada göremeyen başkanın kulüpten alacaklı olduğunu da gördüm.

Üzüldüm...

Hatta Ali Ay başkan iki takımı ligden düşürüp birini kapatırken nasıl kulüpten 120 milyon TL'nin üzerinde alacaklı çıktı, hala anlayabilmiş değilim. Kulübümüzün muhasebecileri ve Mali Müşavirlerimiz bunu açıklayamadı.

Sözün özü;

Erkan Kamat başkanımız çıktı üyelerimizden aidatlarını nakit olarak yatırmalarını istedi.

Bende sosyal sorumluluk duyan birisi olarak geçte olsa üye aidatımı kulübe götürdüm. Yatırdım ve makbuzumu aldım. Görevli kızımız nazik bir şekilde gülerek teşekkür etti.

Tabii insan gazeteci olunca meraklı da olması doğal değil mi.

Görevli kızımıza '4 bin 130 üyemiz var. Bugüne kadar kaç tanesi ödedi' diye soru yönelttim. Yüzü kızardı. Pek cevap vermek istemedi. Bazı kısımların her halde kırılacağını düşündü.

Ben ısrar ettiğimde ödeyenlerin sayısının üye sayısının ancak yüzde 30'a yaklaştığını söyledi. O an beynimden aşağıya kaynar sular döküldüğünü hissettim. Tepki gösterdim.

Eve geldim. Hesap yaptım. Üye sayımızın yüzde 30'unu çıkarttım. Buda 826 yapıyor. Hani yaklaştı dediği için bugüne kadar maalesef son 7 güne girdiğimiz şu anlarda sorumluluğunu yerine getiren sadece o da yaklaşık olarak 800 kişi.

Bursasporluyum diye naralar atıp bangır bangır bağıranlar, atarken mangalda kül bırakmayanlar sahi sizler aidatlarınızı ödediniz mi? merak ediyorum.

Herhalde aidatlarını ödeyenlerde sanırım genç neslin suçlayıp durduğu divan kurulu üyeleridir. Yani sabunluk dedikleri bizleriz.

Hadi bakalım. Son hafta gidip kulübümüze 'Bursaspor seni anam kadar seviyorum' dediğiniz gibi sahip çıkın. Görevinizi yerine getirin.

GELELİM BASKETBOLA

Frutti Extra Bursaspor, takım içerisindeki Covid-19 vakası nedeniyle Fransa'ya gidemediği rakibi Nanterre 92 ile Salı ve Çarşamba günleri Bursa'da iki maç oynadı. İlki akıllarda tesadüf diye kalabilir.

Ancak ikinci maçtaki geriye düşmesine karşın inatçı oyunu ve mücadelesiyle bu sezon ilk kez bir resmi maçta Frutti Extra Bursaspor 100 sayıyı geçti. Ve ikincisini de kazanınca ilkinin tesadüf değil, bilek gücüyle olduğunu gösterdi.

Keşke basketbol yönetimi baş antrenörü daha önce değiştirebilmiş olsaydı, belki takımımız Avrupa'da hala devam ediyor olurdu. Ama şimdi lig önemli. Pazar günü Galatasaray mücadelesini de Potanın Timsah'ı kazanırsa üst grup için umut tazeler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.