SON DAKİKA
Hava Durumu

Şaşırmadım

Yazının Giriş Tarihi: 27.01.2022 11:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.01.2022 11:30

Bursaspor’un gölge başkanı Emin Adanur.

Önceki gün düzenlemiş olduğu geniş basın toplantısında resmen istifa sinyali vermişti.

Sonrasında beklemeye geçti.

Dün Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder ile yönetim kurulu üyesi Levent Batur ile bir araya geldi Emin Adanur ile Başkan Hayrettin Gülgüler.

Bu görüşmede ortaya çıkan talep kulübün kaosun içerisine sürüklenmemesi için yönetimin sezon sonuna kadar devam etmesi yönündeydi.

Sonrasında Emin Adanur tribün liderleriyle görüştü.

Saat 24.00’te bir bildiri atarak ‘istifa ettim’ dedi.

Ama şu bir gerçek. Bursaspor’da genel kurul üyeleri Hayrettin Gülgüler’i başkan seçmişti, Emin Adanur’u değil.

Ancak parayı veren Emin Adanur istifa ettiğine göre, bugün Hayrettin Gülgüler’de istifasını verip olağanüstü genel kurul kararını alır.

Madem bırakmaya, Bursaspor’u basit iddialarla Türk-Kürt ayırımı yaptılar diye bir niyetiniz vardı. O zaman Taha Altıkardeş, Kerem Şen ile Batuhan Kör’ü niçin Trabzonspor’a yok pahasına sattınız. Ve Bursaspor’u bir kadro zafiyeti içerisine soktunuz.

Ne söylesek boş.

Divan ‘Kulübün selameti için devam et’ dedi, herhalde tribün liderleri ‘yapamıyorsunuz bırakın’ dedi.

Ortaya Bursaspor’un kucağına ligin düşme hattındayken adeta atom bombasını bıraktı Emin Adanur, hem de kulübü yaptığı 17 transferlerle inanılmaz bir borç yükü altına soktu.

Ara transferler de yapılacağına, 3-4 yabancıda gönderileceğine göre, bütçeye binecek yükleri düşünürsek yeni başkan adayı bulabilmek çok zor olacak gibi.

Ancak Emin Adanur’un açıklamasının son bölümündeki şu sözler beni üzdü. 

Bunlar neydi diyecek olursanız;

“Bursaspor bu şehirde bir avuç insan dışında hiç kimsenin umurunda değil ve hatta birçoğu tamamen kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorlar. Aksine kesinlikle inanmayın.
Bizim görev süremizce bırakın maddi destek vermeyi, tek bir maça dahi gelmeyen, ben buradayım diye destek vermeyen şehrimizin dinamiklerini ve istifa etmem için elinden geleni yapanları Bursaspor’a sahip çıkmaya davet ediyorum.” 

Diğer kısımları yani 6 aylık görevde oldukları süre içerisindeki değerlendirmesini zaten canlı yayında söylemişti.

Gelelim şimdi ne olacak.

Tüzüğümüze göre Şubat ayı içerisinde gerçekleşebilir. Yani 45 günlük süreye ihtiyaç yokmuş. 12 Şubat’ta ilki, 19 Şubat’ta ise ikincisi yapılabilir, diyor tüzüğü hazırlayan Ömer Keskin.

Önemli olan kongre tarihleri değil, Bursaspor’da görev yapacak başkan ve yönetim nasıl bulunacak. Bursaspor’u sevenlerin bu konu üzerinde yoğunlaşması gerekmiyor mu?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.