SON DAKİKA
Hava Durumu

Utanıyorum ya siz!

Yazının Giriş Tarihi: 15.03.2021 10:08

Herkes futbolcuları, kaybettikleri her maç sonrası ruhsuzlukla, kötü oynamakla, kendilerini maça vermemekle suçlamıştı.

Oysa Bursasporlu futbolcular sezon başından bu yana hiçbir ücret almadan sahaya çıkıp güçlerinin yettiği oranda sahada ter dökmüşler.

Onlar 'Kol kırılır yen içinde kalır' atasözüne uygun olarak seslerini bugüne kadar dışarıya hiç duyurmamışlar.

Özellikle Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda oynadığımız ve 3-1 kazandığımız Ankaraspor maçı sonrasında Bursasporlu futbolcuların ıslak imzası ile yayınladıkları ve sosyal hesaplarından paylaştıkları duyuruları benim içimi acıttı.

Siz bir takım düşünün;

Hepsinin aileleri var. Aralarında evli, çocukları olanı var. Gurbette oynayanı var. Evleri kira. Aileleri olmasa belki çok daha zor duruma düşecekler.

Sizler Bursaspor Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu olarak, göreve geldiğiniz günden bu yana sahada ter akıtan bu gençlerin haklarını hiç vermiyorsun.

Yeşil beyazlı futbolcuların bazılarının paylaştığı bir hadis nedeniyle bazı futbolculara sözüm ona Bursasporlu taraftarların tepkileri olmuştu. Ama taraftarlar haksızmış.

Demek ki sabahın ilk saatlerinde paylaşılan bu duyuru bana şunu ifade etti:

'İmdat. Bıçak kemiğe dayandı. Artık nefes alamıyoruz. Yaşamıyoruz. Zor durumdayız."

Ben bunları okuduktan sonra utandım.

Ya sizler. Bursa'yı ve Bursaspor'u yönetenler sizlerde benim gibi utandınız mı?

Bir şey belirtmek istiyorum müsaadenizle.

Bursaspor Kulübü'nün 'Hatıran Yeter' adı altında bir anı kombine kampanyası oldu. Bursa Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri ve BTSO buna katkılar koydu. Bu paralar ise Bursa Valiliği'nin hesabında toplanacaktı.

Sahi bu ekranlar karşısında verilen sözler yine yalan mı oldu?

Hiçbir kuruluş verdiği sözü yerine getirmedi mi? Bari bunları açıklayın da gerçekleri hepimiz öğrenelim.

İnanın yıllar öncesinin kampanyasını hatırladım. Dönemin Bursalı Bakanı Faruk Çelik inanılmaz bir yardım toplamıştı. Şimdi Bursa olarak onun gibi güçlü ne bir bakanımız, ne de milletvekilimiz var. Var gibi görünenlerde İstanbul'un üç semt takımının sempatizanı veya taraftarı.

Ancak sayın Bakanımız Faruk Çelik'in topladığı paralar, o dönem Bursa Valiliği hesabında tutulmuş ve futbolcular olmak üzere belirtilen yerlere (alacaklılara) ödemeleri yapılmıştı. Dönemin başkanı merhum İbrahim Yazıcı ise dedikoduya mahal vermemek için paraları kulübün kasasına hiç sokmamıştı.

Bana göre Bursa Valilik hesabında biriken bu paralar tabii ödendiyse eşit miktarlarda tüm futbolcuların hesaplarına ödenmeli.

En azından Müslüman olan bizlerin peygamberi Hazreti Muhammed'in hadisinde belirtiği gibi, "Bir işçinin hakkı alın teri kurumadan ödeyin" dediği gibi Bursa Valiliği vakit geçirmeden bu ödemeleri yapmalı. Kulübe bu paralar hiçbir zaman verilmemeli.

TEKSAS TEPKİLİ

Teksas Grubu yeşil beyazlı futbolcuların ıslak imzaları sonrasındaki açıklamalarına tepki olarak bir yazı kaleme alıp, yine sosyal medya hesaplarından yayınlamış.

Gerçekten Bursaspor Başkanı Erkan Kamat ve yönetim kurulu üyeleri bu görevi yapamıyorsanız, lütfen en kısa süre içerisinde olağan genel kurul kararınızı alın. En azından genç oyuncuların haklarını bir an önde ödeyin.

Yoksa Bursaspor'u borç batağına sürükleyen diğer başkanlar gibi Bursaspor sevdalılarının kalbinde kara bir leke olarak kalırsınız. Hiçbir zaman iyilikle anılmazsınız.

Benden söylemesi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.