Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri
Ertuğrul Mat
Ertuğrul Mat
ertugrulmat@lifebursa.com

Utanmıyor musunuz?

15 Şubat 2021 Pazartesi, 09:50

Bu ülkede demokratik siyasette yer almanız için, size 6 milyondan fazla oy veren insanlardan; içeride yatan Salahattin'in kardeşinin dağda çok önemli bir pozisyonda olmasını bile bile...

O'nun için tarafsız adalet arayanlardan; partinizin kapısında aylarca çocuklarını bekleyen analardan; bugün toprağa vereceğimiz o masum 13 şehidin yavrularından utanmıyor musunuz?

Ya sizler, bu kanlı ellerin emrinden çıkamayanlar, ya da sizin elinizden tutmayı siyaset sananlar, sizler, hiç aynaya bakıp, yüzünüze sinmiş hayasızlıktan, utanmıyor musunuz?

Ya siz, televizyon bülbülleri, ekranlara çıkardığınız Mithat Sancar' a ya da diğer eşbaşkanlara, açıkça, "PKK'nın vahşeti hakkında ne düşünüyorsunuz?" diye soramadığınız; cevap alıncaya kadar da ısrar etmediğiniz için utanmıyor musunuz?

Ya sizler, " İktidara dostlarımızla beraber yürüyeceğiz." diyenler!

Yol arkadaşlarınızın alınlarındaki kan damlalarını, yolculuk yorgunluğunun ter damlaları sanacak kadar gaflete düştüğünüz için utanmıyor musunuz?

Ya sizler, "Barış süreci boyunca, valilere, PKK'nın faaliyetlerini görmemezlikten gelin" emrini verenler, şimdi parti kurup, geleceğimize talip olanlar, hele sizler, insan içine çıkmaktan, şehit cenazelerinde boy göstermekten utanmıyor musunuz?

Ya sizler, ya söylediklerimizi duymayanlar...

Ya sizler, "Dicle kenarında kaybolan koyunlardan mes'ul olanlar!"

Şimdi Dicle kenarında kaybolan koyunlar değil; can veren civanlar varken, iktidarda kalmak için planlar kuran badem bıyıklılar, kafanızın içindeki Atatürk ve çağdaş Türkiye düşmanlığından utanmıyor musunuz?