SON DAKİKA
Hava Durumu

Bodrum – Gerenkuyu işgal altında…

Yazının Giriş Tarihi: 12.07.2022 14:45
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.07.2022 03:18

Bodrum’un sakin ve temiz yüzlerinden biri olan Kızılağaç’ ta canlarım yaşıyor.

Son yıllarda her bayramı orada geçiriyoruz.

Bırakın gürültü çılgınlığını bir korna sesi bile duymadan doğa ve deniz arasında gidip geliyoruz.

Denize YALIÇİFTLİK yolunda yaşadığımız çiftliğe 1.5 km mesafede Bodrum’un en sakin, en güzel ve temiz koylarından GERENKUYU sahilindeki halk plajında giriyoruz.

İlk yıllarda bomboş ve bakir olan sahilde Bodrum Belediyesinin GERENKUYU CAFE PLAJ adıyla kurduğu mutfak önünde çardak,  içinde tertemiz lavabo, WC nin bulunduğu şirin bina, dışında duş alma ve mayo değiştirme kabinleri, sahilde sabitlenmiş hasır şemsiyelerle,  uygun yiyecek içecek fiyatları ile muhteşem bir gün geçirdiğimiz bir yerdir.

Daha doğrusu öyle idi!

Bodrum Belediyesi hizmeti yapmış ama takip denetlemeyi saldım çayıra mevlam kayıra anlayışı ile yaptığı için bu bayram GERENKURU yerini GERGİN KUYU ya bırakmış ve o cennetin cehenneme dönüşmesi için insanüstü çaba gösterilir olmuş.

Nasıl mı?

İlk olarak eşsiz kumsalı düzensiz, plansız, alt yapısız ve de beleşten konuşlanan karavan kirliliği pazarına çevirmişler.

Başıboşluktan o kadar şımarmış ve ileri gitmişler ki; deniz sahilinde plaj şemsiyesinin iki metre gerisine karavanlar yerleştirip önünü işgal ederek halı çimen ile yeşil alana çevirmişler.

Yetmedi;

Bunların içerisinde bazı tiplerin karavanlarını gecelik kiraya vererek, kafe ve WC hizmetinin 09: 00 – 21: 00  arasında verildiği günübirlik kullanılan yeri her türlü sosyal ve çevresel kirliliğe yol açtıkları biliniyor.

Yetmedi;

O kadar karavana çadır olmadan olmaz diyerek her gün üstüne onlarcası eklenerek bir de çadır kent oluşturularak denizi ve çevreyi kirletmek için canla başla çalışılıyor.

Benden söylemesi; Yalı Çiftlik, Kızılağaç ve Ala Zeytin civarındaki küçük işletmeler burunlarında soluduğu gibi buralarda yaşayan halkın sabrı taşmak üzeredir.

Şimdi soruyorum;

Hadi, Muğla Valiliği, Muğla Belediyesi Jandarma Bölge Komutanlığı bölgeyi denetlemek uyarmıyor, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı, Bodrum yaz konserlerini mi takip ediyor?

Karavan kamplarının, çadır kamplarının oluşmasının şartları kuralları ve denetlenmesi gerekmez mi?

Ne kira, ne elektrik, ne su, ne WC nin olmadığı bir yer karavan kamp merkezi olur mu?

Hep yat limanı, beach ruhsatı gibi akçeli işlerle mi ilgilenirsiniz?

Mahkeme kadıya mülk değildir hepiniz bir gün tarihe not düşeceksiniz ya da çöp olacaksınız ve bu seçim sizin elinizdedir.

Kendi halinde yaşayan halkın yararlandığı GERENKUYU ve benzer yerler sizin namusunuza emanettir.

Sizin görev döneminizde onlara halel gelirse meslek namusunuz sorgulanır ve çöp olursunuz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.