SON DAKİKA
Hava Durumu

İş insanlarına neden saldırıyorsun?

Yazının Giriş Tarihi: 06.08.2022 14:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.08.2022 14:14

PANDEMİ destek kredileri ile döviz satın alıyorlar ve dövizin ateşini yükseltiyorlar diye iş insanları ve kurumlarını suçlayan Merkez Bankası Başkanı ekonominin terazisini şaşırtmaya devam ediyor.

Bankalar yabancılaştığı için onun dilinden anlamadıklarını düşünüyor olsa gerek, iş insanlarının, Merkez Bankasının bankalara yüzde 14 den plase ettiği kredileri, bankalardan yüzde 40 lara varan oranlarda alabildiklerinden şikayet etmelerine karşı “Almayın o zaman” diyebiliyor.

İş dünyası içinde nakit parasını ve hatta aldığı kredileri dövize bağlayıp, ellerini ovuşturarak saatlik parite takip eden spekülatörler var mıdır?

Elbette vardır!

İş insanlarının Merkez Bankası tarafından bankalara tahsis edilen kredi limitlerinin tefeci mantığı ile servis edilmesini eleştiren iş insanlarına saygı duymak yerine onlara işini gelirse demek ayıptan öte skandaldır.

Neden biliyor musun Sayın Başkan?

Bir iş insanı kredi talep ederken ve alırken maliyet hesabı yapmıyorsa bil ki; o krediyi geri ödemeyecektir ve milletin parası o kafanın yarattığı kara delikte kaybolacaktır.

Kopya çeken öğrenciler var diye bütün öğrencileri yaftalamak ve okulları kapatmak olmaz.

İşini doğru yapmayan birkaç kamu görevlisi nedeniyle bütün çalışanlar suçlanmaz ve kurumlar lağvedilmez.

İşi bilmeyen Merkez Bankası Başkanı için Merkez Bankası kapatılmaz, liyakat sahibi olmayan görevden alınır olur biter.      

Özdenetim yapmayı bilmeyeceksin.

İş dünyasını ekonomik terörist gibi ya da bedavacı kredi peşinden koşuyorlar diye suçlayacaksın.

Adama sorarlar!

Hayatında kendi işyerinde kaç kişi çalıştırdın,

Küresel krizler, PANDEMİ nin yarattığı talep kayıpları olduğu dönemlerde her ayın sonunda kaç kişinin vergisini, sigortasını ve işçiliğini ödedin?

2000’ li yıllarda yıllık 30 milyar dolarlarda gezinin ihracat rakamlarını, konulan hedef ve gösterilen irade ile bugün 225 milyar dolarlara çıkaran senin hedefe koyduğun ve küçümsediğin Türk iş insanlarıdır.

Ki aynı iş insanları; asıl hedef olan 2023’de 500 milyar dolar ihracat rakamlarına  sizin gibi düşünen bürokratlara fatura kesmeden neden ulaşamayacaklarının üzüntüsünü  yaşamaktadırlar.

30 milyar dolardan, 225 milyar dolara merdivenle, asansörle çıkılmadığını büyük riskler alarak ve vahşi dış piyasaya uyabilmek için çılgınlar gibi çalışarak ulaşılmıştır.

Bu konular sizin ilgi ve bilgi alanınızda olmadığı için aksini düşünebilirsiniz ama makam olarak suçlayıcı, incitici ve nezakete uymayacak şekilde dillendirmek altını sakıt etmez, sizin liyakatınızı sorgulatır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.