SON DAKİKA
Hava Durumu

Kalite sizlerle zor olacak!

Yazının Giriş Tarihi: 10.11.2022 14:28
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.11.2022 14:32

Bilindiği gibi Birleşmiş Milletlerin 1990 yılında aldığı karar doğrultusunda, her yıl Kasım ayının ikinci perşembe günü 'Dünya Kalite Günü' olarak kutlanmaktadır.

Kasım 2022’ in ikinci Perşembesi sadece Türk halkına değil, bütün dünyaya örnek lideri Atatürk’ümüzün ölüm yıldönümü 10 Kasım gününe denk geldiğinden çok doğru ve kaliteli bir karar alarak Kalite Zirvesini bir gün öne çektiler.

Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kongre ve Kültür Merkezinde, Uludağ Üniversitesi Rektörümüzün, hocalarımızın,  iş dünyasının ve öğrencilerin yoğun katılımı ile çok coşkulu bir salon görmekten mutluluk duydum.

Bu zirvelerde yarışmayı ve yarıştırmayı sevmediğim için zirveye kalite bilinci ile katılanların hepsi benim birincim olmuştur.

Siyaset dünyasından katılımın olmaması zirvenin kalitesini düşürmedi ama Bursa için çok değerli olan böyle bir etkinliğe katılmayanların kalitesizliğini tescil etti.

Karadeniz’de doğan ama yaptığı her işi buram buram Bursa kokan Mustafa Karaman’ın şahsında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Kalite Şehri Bursa adını zihinlere kazımak ve geleceğe aktarmak için canla başla ve gönüllü çalışan KALBİR e bakın, bir de sadece plaket törenleri ve janjanlı açılışlarda boy gösteren, belediye imkanları emrinde olan Bursa Kent Konseyine bakın.

Hangisi “kalite” ?

Hangisi “siz” ?

Bir önerim var!

Kalite Şehri Bursa’yı Şanlı “ Urfa” , Kahraman “Maraş”, Gazi “Antep” gibi bir sıfat ekiyle desteklenmesini doğru ve anlamlı bulmuyorum.

Yeşil Bursa gibi tarihin içinden gelen bir sıfatın beton grisine dönüştüğü şehrimizin batısının yeşil yamaçlarında maalesef dünyada örneği olmayan bir ilk ile ikinci çimento fabrikası kurma planı olan kafalarla birlikte yaşıyoruz.

Ama karar vericiler Bursa’ya  bu darbeyi sessizce izlemekteler.

O fabrikanın temeline harç koyacak ve açılışında kurdele kesecek olanlar, üç beş yıl sonra hava kirli diye sızlanacaklar ve düzeltmek için oy isteyeceklerdir.

Kalite Şehri Bursa”’yı çok önemsiyorum ve bunun kalıcı bir motto olarak, sanatsal bir çalışma ile oluşturulacak Bursa’nın amblemi içinde yer almasını diliyorum.

Bu kadar övgüden sonra güne ait “kalite” ile ilgili birkaç eleştiri yapmazsam kaliteden uzaklaşmış olurum.

Bakın bir yıl önce PANDEMİ nedeniyle toplantı bile yapamıyorduk. Önlemleri dikkate alarak kalabalık toplantılarda selamlama üç ve takdim konuşmaları beş  dakikayı geçmemelidir.

Bir de perdeye yansıtılan görüntüler ve yazılar ışık ve boyut olarak okunamayacak kadar kötü ve kalitesizdi.

Bir daha olmamasını dileyerek KALBİR e Bursa adına teşekkür ederim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.