SON DAKİKA
Hava Durumu

Seni domuz seniiii!

Yazının Giriş Tarihi: 17.01.2022 11:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.01.2022 09:57

Allah’ın yarattığı canlıları lanetlemek ya da hakaret cümlesi içinde özne olarak kullanmak çok yanlış ve tam da insanın fıtratına uygundur.

Domuz gibisin!

Fare gibi kapana kısıldı!

Yılan gibi sokuyor!

Bunlara yaşamları boyunca insanlara hizmet eri gibi çalışan, köpek, öküz, eşek gibi hayvanları kötü sıfat olarak kullanılmasını katmıyorum bile…

Önce domuzdan başlayalım…

Genetiği değiştirilmiş domuzdan alınan kalbin hastaya yerleştirildiğini açıklayan Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’nde görevli doktorlar, ameliyatın yedi saat sürdüğünü ve David Bennett adlı hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Bennett’in ameliyattan bir gün önce, “Ya ölecektim ya da bu ameliyatı olacaktım. Ameliyatın karanlıkta bir atış olduğunu biliyorum ama bu aynı zamanda benim son şansımdı” dedi.

Domuz kalbinin insan kalbine en yakın organ olduğu ifade ediliyordu ama bu başarılı operasyonun uzun vadede sorun yaratıp yaratmayacağını zamana bırakacağız.

Bu operasyondan sonra bir insan hayatını kurtaran domuz insanlığa hizmet etmek adına doğal olarak hayatını kaybetti.

Bu hizmetten sonra bile domuz, softaların hedefi olmaktan kurtulamadı. 

Olayı anında yorumlayan Cübbeli Ahmet Hoca önce “Domuz pisliğin ta kendisidir. Tüyünü dahi kullanmak Kuran’da caiz değildir” dedi.

Sonra kalp rahatsızlığı aklına gelince ardından  “Eğer başka bir alternatif varsa ve kullanılmıyorsa caiz değildir. Başka alternatif yoksa mecburi olarak kullanılabilir.” diyerek yumuşak geçiş yaptı.

Bu olayda adı geçen kişinin başka alternatifi olmadan organı kabul etmesi istisnadır diyen Ünlü, yarın benim de başıma gelebilir yolunu yapayım diyerek  “Bu durum hayat memat meselesidir estetik kaygı olmadığı için kabul edilebilir” diye fetvayı bastı!

Altın madalyalı kahraman fare MAGAWA

Kamboçya'da "kahramanca faaliyetleri" sebebiyle altın madalya alan fare MAGAWA, mayın tespit etme görevinden emekli edildi haberini okumuşsunuzdur. 

MAGAWA, 5 yıllık kariyerinde 71 tane mayın ve onlarca patlamamış cihaz tespit etti.

MAGAWA’nın eğitimcisi yedi yaşındaki Afrika cırlak sıçanının yaşı nedeniyle "yavaşlamaya" başladığını ifade ederek, "yeni ekip üyelerinin eğitimine destek olmak için" birkaç hafta daha görev yapacağını söyledi.

MAGAWA, grubun 77 yıllık tarihinde altın madalya verdiği ilk kemirgen olmuştu.

Yılan zehri olmasa…

Yılan gibi soktu lafını çok kullanırız ama gerçekte yılanın insanlar ile pek işinin olmadığını da biliyoruz. 

Dünyada yılan sokmasından ölen insan sayısı senede yüzü geçmez ama insanların öldürdüğü yılan on binlerin üzerindedir. 

Yılanlar besin zincirini dengede tutarak tarım için en önemli hayvanların başında gelir.

O kötülediğimiz yılanların en zehirlisi olan kobra yılanını bile uyuşturucu ile maskara edip zurna ile oynatıyoruz.

Boa yılanlarını sirklerde gösterilerde palyaço boynunda gezdiriyoruz.

İnsanlığa hizmet için zehrini kusturup, ilaç yapımında kullanıyoruz.

Bütün bunlar yetmez gibi kozmetik dünyasında kadınların kırışıklıklarını gidermek için botoks iğnelerinin ucunda ciltlerine seyreltilmiş yılan zehri zerk ederek kadın cildine ütü yapıyorlar.

Bu işlem, alemin "geçkin" abilerinde, ablalarında kelebek konmuş gibi dursa da sektöre zarar vermemek için konuyu burada keselim.

Allah’ın ol dediği her şeyin bir sebebi olduğunu idrak edemeyen biz  insanoğulları tacizi, cinayeti, savaşı, katliamı ve hatta soykırımı hak görür, öte yandan da doğayı katlederken Allah’ın sessiz kullarına iftira atmaktan geri durmaz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.