SON DAKİKA
Hava Durumu

Siz manyak mısınız?

Yazının Giriş Tarihi: 20.01.2023 09:39
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.01.2023 09:47

İkinci Dünya Savaşının çocukları hala hayatta iken, savaşta yaklaşık 80 milyon insanın öldüğü bilinirken,  yaşanan trajediler üzerine binlerce belgesel, program ve film yapılmışken, günümüzde çıkan bir krizde tarafları uzlaştırmak yerine savaş seviciliği yapılır mı?

Siz manyak mısınız?

Rusya – Ukrayna çatışmasını soğutmak yerine üzerine benzin döküp bir dünya savaşına döndürmeye çalışmak ya akıl tutulması ya da taammüden dünyanın eceline mermi sıkmaktır.

Tarihteki bütün savaşların çıkma sebepleri aynıdır.

Ekonomik kriz, güç zehirlenmesi, ihtiras ve cehalettir.

Muhteris zehirli güçler krizleri fırsat bilip savaş çıkarır ve cahil yığınlar ölür, en çok da kadınlar ve çocuklar ölür.

Son savaşta ABD, Fransa, Almanya, İngiltere, en çok kayıp veren ülkelerin başında gelirken, bugün daha çok inan ölsün diye Ukrayna’ya silah ve mühimmat yardımı yapmasının akılla izahı var mıdır?

İkinci dünya savaşından sonra iki kutuplu ve birbirinden çekinen dünyayı arar hale geldik.

NATO, aradaki duvarların yıkılması ile üye ülkelere bile eşit mesafede olmayan Paramiliter ve mikser bir kurum haline geldi.

Meşru yaşam hakkımıza saldırı gibi zaruri bir neden olmadıktan sonra savaş cinayettir diyen bir başkomutanın askerleri olarak gerçekleştirdiğimiz,  PENÇE – KİLİT sınır ötesi operasyonları, Suriye’nin bölgeyi kontrol ve denetim zafiyetinin sonucunda, sınırlarımızı ve de Suriye’nin de ülke bütünlüğünü korumak için yapılmaktadır.

Öyle olmasa 10.5 milyonluk komşumuz Yunanistan’ı şımartmasa, ikili görüşmelerle çözülebilecek sorunları kaşımasa Ege barış yerine kriz denizi olur mu?

Öte yandan Ukrayna’nın yaşaması için tasfiye edilmesi gereken NATO ya ihtiyacı mı var ki; üyelik için ikna edilip sazan gibi atlıyor.

Tarih, İkinci Dünya Savaşında Nazi Almanya’sının Moskova açıklarına kadar gelmesinde Ukrayna’nın rolünü yazmışken;   Rusya, kendi içinden çıkan Ukrayna üzerinde tehdit oluşturacak NATO üslerinin kurulmasına sessiz kalacağını düşünmek aptallığın zirve halidir.

Ukrayna barış içinde yaşamak yerine Rusya’nın böğrüne saplanacak bir hançer konumunda olmayı neden kabul etmiştir?

Rusya’nın buna izin vereceğini düşünecek kadar aptal olunur mu?

Üçüncü Dünya Savaşı sürecinde yaşanacakların ve sonuçlarının ilk iki dünya savaşından çok farklı olacağı, nükleer bir bomba sonucu belki de insanlık için kıyamet günü olacağı bilinirken; bu savaş sevdası niye?

Kimse o kırmızı düğmeye basmaya cesaret edemez demeyin!

Hitler’in elinde o düğme olsaydı, Eva’nın kafasına sıkmadan ve siyanür kapsülünü ısırmadan önce o düğmeye basmaz mıydı?

Bence basardı ve halen o düğmeye basabilecek onlarca zehirli güç varken, dünya barışı ve insanlık onuru adına neden dur demiyoruz?

Ukrayna’da bir tarafta siviller ölürken, bu trajediyi bir tiyatro oyununa çevirmeye (TESADÜFEN) Ukrayna Devlet Başkanı dahil kimsenin hakkı ve haddi olamaz.

Türkiye’nin barış çağrıları ve çabaları dışında bu yangını kimsenin söndürme niyeti olmadığını görmek çok acı geliyor.

Ukrayna’ya daha fazla insan ölmesi için on milyarlarca dolarlık silah yardımı yapacağınıza, Ukrayna’yı NATO’ya almaktan vazgeçip, ekonomik destek verseniz ya!

Ardından Rusya ile sorunların çözümü, endişelerin giderilmesi konusunda masaya oturup anlaşmak bu kadar zor mu?

PANDEMİ sonrası hiçbir şey eskisi gibi olmayacak derken, tüketim alışkanlıklarının değişeceğini, aylarca kapalı kalmanın sonucunda özgürlüğün kıymetini, temiz çevreye olan saygının artacağını düşünürdük ama dünyayı cehenneme çevirme sevdasının galebe çalacağını kimse düşünmemişti.

Siz bu oyuna, tarımsal üretim krizi, enerji krizi, doğalgaz krizi, çip krizi, enflasyon krizinin insan eliyle çıkarılan ve dünyayı karıştırmak, sistemi bozmak üzere kurgulanmış bir oyun olduğunu bilerek alet oluyorsanız;

Siz gerçekten manyaksınız!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.