SON DAKİKA
Hava Durumu

Trafik kördüğümünün baş sorumlusu İl Trafik Müdürlüğü'dür!

Yazının Giriş Tarihi: 18.06.2021 10:49

Bursa'nın trafiği baş edilmez bir sorun değildir.

Yeter ki; trafiği düzenleyen birim en tepesinden en alt kademesine kadar bir gıdım trafik bilgisi ve kent bilinci olsun.

Var mı?

Vallahi billahi trafikten ve kent bilincinden bihaber adamlar, sorun çözmek yerine, trafiği kilitlemek için ellerinden geleni yapıyor.

Bursa'da yerleşim lineer bir konumda olunca trafikten kaçmak için alternatif yol bulmak oldukça zordur.

Özellikle mesai başlangıcı ve paydos saatlerinde belirli yerlerdeki tıkanmanın sebebi kötü sürücü alışkanlıklarıdır.

Yeşilde geçemeyeceği belli olan bir araç sürücüsü şansını sonuna kadar zorlar ama yol ortasında kırmızıya takılır kalır ve yeşile dönen yolu da işgal ettiğinden kilitlenme başladığı için artık ışıklar hükmünü yitirir ve kördüğüm oluşur.

Buna bir de onlar akıllı millet aptal olduğundan dönüşlerde ikinci şerit oluşturan saygısız primatları ekleyince ortalık iyice karışır.

Bu durum FSM'de, Ata Bulvarı'nın OSB giriş çıkışlarında, Mudanya-İzmir yolunun Acemler buluşmasında her gün tekrarlanırken ortalıkta tek bir trafik ekibine rastlanmaz.

Örneğin FSM'den üç şerit gelen yol Bağlarbaşı girişinde iki şeride düşer ama gerçekte tek şeride iner huniye döner. Çünkü adım başı park ederseniz çekilir levhası olmasına rağmen bir sürekli park halinde olduğundan tıkanır.

Örneğin, FSM'yi kesen Tuna Caddesi üzerinde ve devamında Nilüfer Hatun Caddesinde bir şerit sürekli kapalıdır. O da yetmez gibi FSM'de flaşör yakarak ikinci şerit park edenler bile mevcuttur.

İzmir yolunda Orhaneli yolu kavşağında Carrefour yanındaki girilmez denilen yoldan her gün onlarca araç geçer ama dikilen trafik ekipleri görmez ya da görmezden gelir.

Mudanya yolu su gibi akar akar da neden Korupark bölgesinde ve özellikle Geçit'te kördüğüm olur hiç düşündünüz mü?

Düşünmeye gerek yok ekmek almak için bir şeridi flaşörlü araçlarla işgal ederseniz elbette tıkanır. Flaşörünü yakan bulunduğu yeri park bölgesi ilan ediyor.

Ana yolda edebimizle giderken emniyet şeridinden kaynak olup önümüze geçenlerle kavga etmemek için trafik polislerine maaş ödeniyor.

Ama özellikle sabahları üç şeridi tıkayan İstanbul Simitçisinde kahvaltı eden trafik polisi araçları var.

Hani yepyeni motosikletleri ikili dolaşan, pastane ve kafe önlerinde park eden ekipler var ya!

Sorunun olduğu yerlerde onlardan eser yok.

Benim gözlemlerimin dışındaki bölgelerde de durumun farklı olduğunu sanmıyorum.

Haa bir de özellikle başka il plakalı araçları takip eden TRAFİK VAKFI ÇEKİCİLERİ büyük tepki çekiyor haberiniz olsun.

Yanlış park edene ceza yazmak farzdır ama yer iz bilmeyen insanların aracını en azından önce bir anons çekmeden kaldırıp haraca bağlamak ayıptır.

Mesai başlangıcı ve bitimlerinde belirli kavşaklara "trafik bilgisi olan " polis ekipleri gönderip sorunu çözmek aklına gelmeyen bir müdüre sahibiz.

Kendi adıma ne aracım çekildi ve de yıllardır ceza yedim ama Bursa İl Trafik Müdürlüğü sayesinde kendimi vatandaşlık hakları yenen hıyar gibi hissediyorum.

Trafik suçu işleyen acımayın ki; Bursa'nın trafiği acınacak durumdan kurtulsun.

Valimiz Yakup Canbolat, Alinur Başkan ve Emniyet Müdürümüz Tacettin Aslan, çakarlı araçlarla değil, tebdil kıyafet ile bir denetleme yapsalar bu rengin lacivertini görürler.

Gördüklerinden sonra verdikleri talimatlarla trafiğin, ek lamba dikmeden, ilave kavşak yapmadan yüzde 25 nasıl düzeleceğini görürler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.