Futbolcu bir aileden gelmek önemli.

En azından kulübüne aidiyet duygusunu büyüklerinden yaşar ve öğrenirsin.

Ama etrafındaki amcaların, dayıların feleğin çemberinden geçmiş iseler zaten kulübün ile olan yenileme sözleşmesini zaten imzalatmazlardı.

Hiç kimse Ali Akman'a kızmasın.

Akıl hocası amcası Ayhan Akman.

Çok değil, geçtiğimiz hafta Adana Demirspor'u yendiğimiz günün akşamı, Ersin Düzen bile programda 'Gideceği takımı buradan haykırmak istiyorum. Ama resmi açıklama gelmesini bekliyorum' dediği an zaten ben bu işin tamamen bittiğine inandım.

Hep İngiliz takımları söylendi. Ama onlar zaten Alman takımıyla çoktan el sıkışmışlar bile.

Bursaspor, onların tüm istediklerini verse dahi sözleşmeyi ne uzatırlar, ne de yenisi imzalarlardı.

'Hayırlı olsun' demekten başka birey diyemiyorum.

Almanya'da dikiş tutturamadığında geleceği takımı da zaten bellidir. Amcası Ayhan Akman'ın formasını giydiği Galatasaray olur.

Ne diyelim Bursaspor Kulübü sadece yetiştirme ücreti ile yetinecek.

Evet;

Bursaspor'da gerçek olan bir tek şey var. Bugüne kadar seçilen başkanlar sadece kendilerini düşünmüşler. Yönettikleri kulübü hiç düşünmemişler. Eğer Mesut Mestan ve yönetim kurulu kulübü biraz yönetmiş olsalardı Ali Akman ile sözleşme yenilerdi.

Yenilemediklerinin nedenlerini belki bir gün gelip anlatır Mesut Mestan.

TAHTA YASAĞI KALKMALI

Benim dikkatimi çeken şu;

Kulüplerin hiçbir maç geliri yok. Hasılat yok. Seyirci gelmediği için sponsorlar kaçıyor. Kombineler satılmıyor.

Ancak Türkiye Futbol Federasyonu bütçe kısıtlamasına karşın özellikle Fenerbahçe'ye sınırsız oyuncu transferi izni verirken, birkaç kulübün tahtasını hala kapalı tutuyor.

Bence Fenerbahçe Kulübü bütçesinin çok çok üzerinde bir harcama gerçekleştirdi. Sanıyorum UEFA bu hovardalığı pek affetmez ve cezayı yapıştırır.

SEYİRCİ MAÇLARA GELMELİ

Ekonomik kriz ortada.

Spor kulüpleri zorda.

Geliri olmayan kulüpler, giderlerini bile karşılamakta zorlanıyor.

Bakıyorum, Nilüfer'deki Tofaş Salonu'nda iktidar partisinin genel kurulu yapıldı. İğne atsanız yere düşmeyecek, kadar kalabalık.

Pandemi nedeniyle salonların kapılarını kapatan ve takımları taraftarsızlığa itenler gün gelir bunun nedenleri söylerler de bizlerde gerçekleri öğreniriz.

BURSASPOR SAHİPSİZ

Türkiye'de transfer tahtası için destek görmeyen iki kulüp var. Bunlardan birisi Bursaspor, diğeri ise Eskişehirspor.

İktidar özellikle Karadeniz kulüplerini koltuklarının arkasına almış. Bunu bu transfer tahtası olayında olduğu gibi takımlara sponsor bulmakta da yardımcı oluyorlar. Tek olmadıkları ise Bursaspor.

Zaten iktidar partisinin desteklediği başkanlar Recep Bölükbaşı, Ali Ay, Mesut Mestan zamanında kulübün borçlarının nereden nereye geldiğini gördük.

Şayet bu genç oyunculara sahip çıkılmış olsaydı, en azından Altınordu maçı sonrasında Cüneyt Köz o açıklamayı yapmaz ve 'Bari bu gençlerin hakkını verin' demezdi.