İyi ile kötü…

Başarılı ile başarısız…

Faydalı ile faydasız…

Pahalı ile ucuz…

Doğru ile yanlış…

Bursaspor istikrarlı bir şekilde karşıt olguların, görüşlerin ve bilinmezliklerin içinde bir kaos ortamının içinde yuvarlanıp gidiyor. Bu sadece bugünün de sorunu değil… Yılların birikimi artık son damlanın taşıracağı noktaya getirdi herkesi.

İyi dediklerimiz kötü, başarılı dediklerimiz başarısız, faydalı dediklerimiz faydasız, pahalı olanların performansı ucuz, doğru yapılması beklenenlerin yanlış tercihleri içinde 15 haftayı geride bıraktı Bursaspor.

15.haftayı 15.sırada ve sadece averajla küme düşme sınırının tek basamak üstünde tamamladık. Dün de kişisel sosyal medya hesabımdan yazdığım bir mesajda belirttim. Bunun getirmiş olduğu utanç bile bazı istifaların gelmesi gerekliliğini doğurmalı. Bursaspor’un bugün gelmiş olduğu konumun sorumluluğunu sürekli oyuncular ve teknik heyette görevli insanlar alamaz, suçlu ve hatalı hep onlar olamaz. Bursaspor’un olduğu durumdan rahatsız, Bursaspor sevgisini kalbinde taşıyan yönetim kurulunda bulunan üyelerin bu sorumluluğu belli noktada alması gerekiyor.

Bu durumun içinde kendilerine tekrar bir şans ve kredi yaratacak hamle geldi yönetim tarafından.

Sportif Direktör Deniz Kolgu

Deniz hocaya yeni görevinde başarılar diliyorum. Görev ve sorumluluklarını neler olduğunu da oldukça merak ediyorum. Klasikleşmiş Sportif Direktör görevinin Türkiye’de çok başarılı çalıştığına uzun süreli şahit olamıyoruz. Deniz hocanın ilkleri başaracağı bir ortam olur inşallah. Bunun için kesinlikle hem yönetimsel olarak hem de camia olarak Deniz Kolgu’ya görevini yerine getirebileceği sorumluluk alanını ve o alanda bulunan konforu sağlamamız gerekiyor. Müdahil olma sınırımızı bilmemiz gerekli, hocanın çekeceği sınırlara saygı duymalıyız. Bugüne kadar değişen 4 Teknik Direktörün başarılı performans verememe sebeplerinden birinin açıkçası görevlerine konsantre olabilecekleri ortamın Bursa’da pek mümkün olmamasını ve fazla müdahil yapının etkin olmasının sonuçları olarak görüyorum. Deniz hocaya ve yeni gelecek Teknik Ekibe bunu yapmayalım.

Bursaspor’un yakın zamanda yeni teknik adamı açıklanacak. Bu isim çok iyi karar verilip artık minimum 3.5 senelik bir imza ile gelip, Deniz Kolgu ile birlikte 1-3 yıllık planlamasını yapıp, Bursaspor’un süper lige çıkış ve ardından kulüp yapısının oturtulacağı bir düzeni inşa etmesini sağlamak ve bu ortamı onlara yaratmak gerekiyor. Deniz Kolgu ve TD getirip yine ilk beraberlik, mağlubiyet sonrası birileri takımdan gönderilir, bedel ödetilir durumu yaşarsak. Kilidi vuralım… Bunu yaşamamak için bir olmak, birlik olmak, bütün düşüncemizi ve isteğimizi Bursaspor üzerine yoğunlaştırmak gerekiyor.

Bursaspor bizim canımız, günümüz, gecemiz. Onun atacağı gol ile mutlu olup, yediği gol ile hüsrana uğruyoruz. Anlık tüm duygu, düşüncelerimiz onunla değişiyor. Hep birlikte onun iyiliği için mücadele etmeli, bir olmalıyız. Birlik beraberlik bizim kurtuluşumuz.

Kurtulmak için, HEP BERABER.