Bursaspor'un hakkının son iki yılda hakemler tarafından bu denli yenildiğine hiç tanıklık etmemiştim.

Geçtiğimiz sezon Mesut Mestan, bu sezon ise Erkan Kamat hakemler tarafından resmen doğranan Bursaspor'un hakkını korumak ve kamuoyuna tepkilerini dile getirmek için bir kez bile ekranların karşısına çıkma cesaretini gösteremediler.

Bir kulüp olarak tepki göstermediğin süre içerisinde, üzerine oynanan oyunlar devam eder. Tepki göstermeme sonrasında, futbolu yönetenler 'Bunlar her şeye razı' der ve seni doğramaya devam eder.

Sorumlu başkanlık ve yöneticilik böyle haksızlıklara tepki göstermeyi gerektirir. Ama maalesef son iki sezonda bunu Bursaspor'da görebilmek mümkün değil.

En azından Ali Akman'ın Ümit Milli takım kampında Alman kulübüyle nasıl sözleşme imzaladığının hesabının sorulmaması gibi.

Hakkın yeniliyorsa ya Levent Kızıl başkan gibi, ya da merhum başkan İbrahim Yazıcı gibi ekranların karşısına çıkıp tepki göstermen, yumruğunu masaya vurman gerekir.

O yüreklilikte bizim maalesef yöneticilerimiz ve hukukçularımız yok.

Ancak bizim de ekranlarda bir yudum bile sesimiz duyulmuyor.

Bursaspor'un yenilen haklarını ne başkan, ne yöneticiler, ne de bu kenti yönetenler koruyor. Sadece TFF 1. Lig maçlarını anlatan spikerler ile maçların analizlerini yapan yorumcular Bursaspor'un haklarını savunuyor o kadar.

Bursa'da herkes kaderine razı.

Onlar şimdiden mayıs ayında yapılacak genel kurulda kimi başkan yapacaklarının telaşına kapılmışlar. Hatta kapalı kapılar ardından başkan arayışlarına bile girmişler. Maddi kaynak çözümü için de hummalı çalışmaları var olduğunu sürekli duyuyorum.

Sizlere bir örnek vermek istiyorum;

Lider Galatasaray, Ankaragücü'ne 2-1 yenildi. Önce Abdurrahim Albayrak, arkasından teknik direktör Fatih Terim hakemleri yerden yere vurdular. Tüm ekranlarda bu tepkileri dinledik. Aynısı Akhisarspor maçında olduğu gibi bize verilmedi ama onların aleyhine çalınan penaltı ile Mısırlı Mustafa Mohammed'in gördüğü kırmızı kartı sürekli dillendirdiler.

İnanın İzmirli hakem Yiğit Arslan, Bursaspor maçındaki hatalarını, vermediği penaltılar, göstermediği kartları Galatasaray aleyhine yapmış olsaydı, onu idam sehpasına oturturlar ve hakemliğini bitirtip düdüğünü astırtırlardı.

Ya biz ne yaptık;

Başkan seçildiği günden bu yana 'Konuşursam Bursa'da yer yerinden oynar' demişti, aradan aylar geçti bugüne kadar tek satır konuşmadı Erkan Kamat.

Hakemler bu sezon özellikle son maçlarda Bursaspor'u doğruyorlar ama Başkan Erkan Kamat'tan ses yok.

Özellikle, son sponsorluk tanıtımlarının bile kapalı kapılar ardından yapılmasının arkasında yatan nedir anlayabilmek mümkün değil.

Nasılsa bugün Hatıra Kombinelerinin tanımı yapılacak Timsah Arena'da.

Aylar sonra basın mensupları buraya davet edildi.

Şaşırmadım desem yalan olur.

Bakalım Başkan Erkan Kamat neler söyleyecek merak ediyorum.

Ya da hiçbir şey söylemeden tanıtımı yapar gider.

BOLUSPOR MAÇI ÖNEMLİ

Bursaspor'un sezon başında alışmış olduğumuz hırslı mücadeleci oyununa yeniden dönmeye başlamısını görmek beni mutlu etti.

Pazar günü saat 16:00'da deplasmanda oynanacak Beypiliç Boluspor mücadelesi, rotanın yeniden yukarıya doğru çevrilmesi için iyi bir fırsat olacaktır.

Bu maç için iki önemli eksiğimiz var. Takımın tecrübeli isimlerinden Cüneyt köz ile Aykut Akgün sarı kart cezaları nedeniyle olamayacak.

Ancak cezasını tamamlayan Burak Altıparmak yeniden takıma dönecek.

Benim Bursaspor'un gençleriyle birlikte deplasmandan güzel bir sonuçla döneceğine inancım tam.

Yeter ki hakemler gölge etmesinler yeter.