Bursaspor, ligin ikinci yarısına pazar günü sahasında oynayacağı HES İlaç Afyonspor mücadelesiyle başlayacak.

Futbolcu arkadaşlarımızın moralleri oldukça yüksek.

Yorucu ve ağır tempoda geçen çalışmalara rağmen hepsinin sahaya gülerek çıkması, yorucu çalışmada bile gülüşmeleri morallerinin oldukça yüksek olduğu izlenimini bizlere veriyor.

Kadroya baktığımızda geçtiğimiz hafta dinlendirilen Hasan Ayaroğlu takımla birlikte çalışmalara başladı.

Yani maç haftasında ameliyat olan Kerem Kök ile U 18 Genç Milli Takımı hazırlık kampında yer alan savunmacı Baran Karagöz, forvet olarak görev yapan Seçkin Baran Karagöz yoktu. Bu iki ismin Cuma günü Bursa’ya gelerek takıma dahil olması bekleniyor.

U 19 Milli Takımı ile birlikte Antalya’daki kampa katılan Eren Tunalı ise Bursa’ya dönerek takımla birlikte çalışmalara başladı.

En büyük temennim takım içerisindeki bu yüksek moralin pazar günü HES İlaç Afyonspor mücadelesinde tam olarak sahaya yansıması olacaktır.

Alınacak üç puan hem morallerin yükselmesine, hem de oyuncuların güvenlerinin artmasına neden olacaktır. Ayrıca Bursaspor’un ikinci yarıda ligde tutunabilmesi açısından taraftarlarının umutlarının daha da güçlenmesine neden olacaktır.

Bunun içinde Bursaspor’a gönül veren taraftarların takımlarını ligin ilk yarısında olduğu gibi terk etmeyerek tribünlere gelmeleri olmalı. Bursaspor’a Pazar günü verilecek manevi destek ile arzulanan sonuçların alınmaya başlayacağına benim inancım tam.

Yeter ki Bursaspor sevdalıları Pazar günü tribünlerdeki yerlerini alabilsinler.

Kimse ‘Frutti Extra Bursaspor’un Gaziantep basketbol ile maçı çakışıyor ben basketbolu tercih edeceğim’ demesin. Yeşil beyazlı yöneticilerden başta Başkan Sezer Sezgin ile menajer Nedim Yücel olmak üzere katkı koyan herkese teşekkür etmek gerekir.

Yeşil beyazlıların girişimleri sonrasında Basketbol Federasyonu ve yayıncı kuruluş duyarsız kalmadı ve mücadelenin başlamasa saati 15.30’dan 18.00’e çekildi.

Yani Bursaspor iki kulvarda da destek olmak isteyen arkadaşlar tribünlerdeki yerlerini alırlar.