Bursaspor teknik direktörlüğe getirilen Özcan Bizati'nin gelmesiyle değişen oyun sistemi, güçlendirilen arkadaşlık sonrasında yükseliş dönemine geçti.

Yükselişin temelinin de Kocaeli'de milli arada yapılan kampta atıldığını belirtmek isterim.

Bursaspor'da yükseliş dönemi derken, tehlikeli bölgede dolaşan yeşil beyazlıların, kadro kalitesini ortaya koyunca bir anda play-off potası içerisine girebildi.

Şuan Bursaspor'un 14 puanı var.

Bu hafta sonu karşılaşacağı Kocaelispor ise 17 puan ile altıncı sırada. Yani bir anlamda play-off içerisinde. Bizim de 3 puan önümüzde.

O nedenle üç gün sonra oynanacak olan bu mücadele Bursaspor açısından olduğu kadar Kocaelispor açısından da büyük önem taşıyor.

Ancak ben Keçiörengücü karşısındaki olumlu futbolu gördükten sonra bu mücadele ile ilgili umutlarım da giderek arttı.

Bu mücadeleden alınacak bir galibiyet Bursaspor'un hem 3 puan serisinin devamını sağlayacak, hem de üst grubu yakalayıp büyük bir avantaj yakalamasına neden olacak.

O nedenle Bursaspor geçtiğimiz yıllarda bir türlü gerçekleştiremediği eşik atlama mücadelesini bu sefer geçmesini çok arzuluyorum.

Bunu başardığımızda, ligde kalan 7 maçlık durum, Bursaspor'un Süper Lige direkt yükselebilmesi için önemli bir adım olacaktır.

Şimdi bütün iş futbolcularımızda.

Bursaspor'da yükselişin devam etmesi açısından ne kadar önemli bir mücadele oynayacağımızı da futbolcularımıza teknik kadronun eksiksiz anlatacağından hiç şüphem yok.

TİM MATAVZ DİYE BİRİ

Tüm taraftarlarımız eleştirse de Sloven forvet Tim Matavz, Bursaspor'da bugüne kadar gelen yabancılar arasında topsuz oyunu çok iyi oynayan isimlerden birisi.

Tamam bulunduğu santrforluk açısından bugüne kadar sadece bir gol atabilmesi eleştirilmesine neden oluyor.

Aslında, değişik iklim, değişik ülke, değişik atmosfer.

Değişen takım arkadaşları.

Tecrübeli oyuncunun hepimiz kısa sürede takıma adapte olmasını bekliyoruz.

Ancak maç içerisinde hemen hemen herkes topu takip ettiği için Tim Matavz'ın yapmış olduğu, savunmanın dengesini bozan topsuz oyunu hiç göremiyor.

Örnek vermek istersem;

Namık Alaskarov'un Balıskesirspor deplasmanında attığı golde stoperleri nasıl ters yöne çekerek Azeri oyuncunun önünü boşalttığını, Keçiörengücü maçında ise iki stoperi nasıl meşgul ettiğini ve İsmail Yüksek'in attığı golün asistini yaptığını göstermek isterim.

Maça bakarsak Tim Matavz-Batuhan Kör değişikliği sonrasında Keçiörengücü'nün tehlikenin kaybolduğunu gördükten sonra stoperleriyle birlikte kalemize yüklendiğini hepimiz gördük.

Sloven oyuncunun ben gereken patlamayı Kocaelispor karşısında gerçekleştirmesini arzuluyorum. Bunu da tecrübeli golcünün başaracağından, yeşil beyaz sevdalılarını mutlu edeceğinden hiç şüphem yok.