Maç önü sosyal medya hesabımdan yazının başlığı olan tezahüratı başlatan bir içerik paylaştım, maça olan inancım bir an bile düşmedi. Bundan önceki yazılarım ve dile getirdiğim düşüncelerimde olduğu gibi BURSASPOR'UN OLDUĞU YERDE MÜCADELE, MÜCADELENİN OLDUĞU YERDE BURSASPOR vardır.

ADS maçından sonra yaşanan krizler, sakatlıklar, cezalılar, covid derken alınan seri mağlubiyet ve puan kayıpları hem takımın özgüvenini kırmış hem de camianın üzerinde olumsuz bir hava yaratmıştı. Mustafa Er ve oyuncu ekibinden bugüne kadar tek bir an şüphe duymadım. Halen de duymuyorum. Sosyal medyada bunla alakalı da çok kişiyle mücadele ettim. Bursaspor üzerine konuştuğumuz kimsenin en ufak kötü ve art niyeti olmadığına eminim. Çünkü biliyorum ki sizlerde benim gibi Burak Kapacak o 3.golü attığında ağlamamak için zor durdunuz, hakeme maç boyu benim gibi yakardınız.

Aynı o an gibi bizim tüm sezon, her maç, her pozisyon, skor ne olursa olsun halimiz tavrımız bir olmalı, birlik olmalı. Bursaspor bugün sahaya bir mücadele, özlediğimiz savaşı yansıttıysa eğer bunun tek sebebi o birlik beraberlik. Nitekim bunu da golden sonra Mustafa Er ve ekibine koşan oyuncu grubundan anlarsınız.

Bu ruh halimize yönelik yazıdan sonra birazda saha içinde gördüğüm olumlu, olumsuz yönlerden bahsetmek istiyorum.

Olumsuzluk ile başlayıp, yazıyı güzel bitirelim. İlk 11'de değişimler gördük. Abdullah, Taha, Berat gibi uzun süredir görmek istediğimiz oyuncular sahadaydı. Mücadeleleri oldukça iyiydi fakat Abdullah özelinde Mustafa hocanın tercihinin ne denli doğru olduğunu gördük. Pozisyon kaybı, toplu oyunda yanlış pas tercihleri gibi hataları var. Toplanabilir fakat dağınık görüntüsü şu an 11 olmaması için geçerli bir durum. Furkan Emre'nin sezon başından beri ilk kez formsuz ve kötü oyunu vardı. Her oyuncunun sezon özelinde böyle lüksleri olur ama bizim durumumuzda olan takımlarda bunları kaldırmak kolay olmuyor. Nazar boncuğu diyelim. Bir de Batuhan özelinde olumsuz görüşüm söz konusu. Batuhan değişen oyun tarzı, uzun süreli gol atamama serisinden dolayı özgüven kaybı, formsuz görüntü vermek gibi sebeplerle yetersiz kalıyor. Bunlar kabul edilebilir. Benim kabul edemediğim nokta mücadele gücünün azalmasıyla alakalı. Bu mental durumdan bir an önce kurtulur diye umuyorum.

Gelelim galibiyet ve olumlu taraflara. Sahada bugün alınan 3-2 galibiyette bana kalırsa en az onun kadar değerli olan durum TAHA ALTIKARDEŞ isimli genç kardeşimizin oyunuyla sahaya damga vurmasıdır. Hatasız oyun, hava toplarında müthiş başarı, doğru hamle zamanlaması, kafasını kaldırarak top çıkarma ve kusursuz bir asist. Nazar değmesin. Bursaspor bitmez, sonu gelmez topraklara sahip. Ürünleri de her maç kendini gösteriyor. Taha, önünde uzun yıllar olan, değerli bir oyuncu. Yolu bizle beraber açık olsun. Sahada bana kalırsa bu sonucun alınmasında değerli olan noktalardan biri de "Özer, Aykut, Ramazan, Çağatay" gibi yedekten girdiğinde veya süre aldığında oyunu değiştirmesini beklediğimiz oyuncuların, oyunu değiştirmesiydi. Hepsi görevini yerine getirdi, mücadelesini verdi. Aykut defansta hata yapmadı, Çağatay top taşıdı, Özer gol attı, Ramazan asist yaptı. Aynen devam. Sezon daha bitmedi. Biz istedikçe her şeyi başarabiliriz.

Hakem ile ilgili bir şey yazmadım. Sizlerin yaratıcılığına bırakıyorum.