Bursaspor, sezonun finalini yapacağı maçlara çıkıyor.

Kalan dokuz maçlık periyottaki ilk sınavı, Kocaelispor ile yarın iftardan sonra 20.30’da Bitci Timsah Park’ta oynanacak.

Bursaspor’u seven, takımının ligden düşmesini istemeyen tüm yeşil beyaz sevdalıları, benim gibi yaparak iftarlıklarını yanına alarak stadın yolunu tutmalı.

İnanın ilk maçta yaşanan tüm olumsuzlukları bir kenara bırakarak tribünleri doldurarak takımımızın yanında olalım.

Futbolculara destek verelim. Onların moralini yükseltmek için gayret içerisinde olmalıyız. Kocaelispor taraftarlarının ve futbolcularının yaptıkları tüm terbiyesizlikleri bir kenara bırakalım.

Sadece ve sadece takımımızın kazanmasına odaklanalım.

Bursaspor, hafta başından bu yana kapalı kapılar ardında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde teknik direktör Mustafa Er yönetiminde hazırlanıyor.

Sakat futbolcuların durumlarıyla ilgili olarak Bursaspor basın departmanından bilgi akışı olmadı. Ancak çalışmalardan paylaşılan resimlere baktığımda kanat oyuncusu Bifouma’nın büyük bir olasılıkla yarın ki mücadele kadroda yer alacağını düşünüyorum.

FUTBOLCULAR MORALLİ

Ömer Furkan Banak başkanlığındaki Bursaspor yönetim kurulu ramazan ayı olması nedeniyle hafta içerisinde hem iftar yemeği verdi, hem de futbolcularla birlikte sohbet toplantısı yaptı.

Burada ligde kalınması için yönetimin ekstra bir prim verme isteği olduğunun duyumunu aldık. Sanıyorum, resmi açıklama yapmadan yazmanın da doğru olmadığını düşünüyorum.

Medyada yer alan rakamlar, kulübün sıkıntı yaşadığı şu günlerde taraftarlarında öfkelenmesine neden oluyor. Gördüğüm kadarıyla yönetim kurulu ile bir araya gelen futbolcuların moralleri yüksek.

Buna Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki yönetimin de futbolcuların ödemesini söz verdikleri günde yapmalarının da önemi bulunuyor.

Ben inanıyorum ki Bursasporlu futbolcular yarın 20.30’da sahaya çıktıklarında Kocaelispor’u yenebilmek için ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyacaktır. Yeter ki takımın 12. Oyuncusu olan taraftarlar da tribünlerdeki yerlerini alsınlar.

Alınacak bir galibiyet ve ligdeki diğer maçların sonuçlarına göre, belki de yeniden ateşin harlaması için bir kıvılcım olabilir.

Hayri Bursasporlu taraftarlar;

Sembolik ücretle satışa çıkan maç biletlerinizi bugün passoligden yükletmeyi unutmayın. Çünkü maç günü bilet yüklemesi yapılmayacağı duyurulmuştu. Sadece kadın ve çocuklar için pazar günü uygulama açık olacak.

Benden uyarması.

SALONDA ÖNEMLİ SINAV

Frutti Extra Bursaspor, play-off grubuna kalabilme yolunda bu akşam 20.30’da Nilüfer’deki Tofaş Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’ni konuk edecek.

İki takımda birbirinden zorlu Avrupa kupaları sınavından çıktılar. Frutti Extra Bursaspor, bu mücadeleyi kazanması halinde ilk sekize girebilme yarışında önemli bir adım atmış olacak. 

Kazanılması halinde ertelenen ve Bursa’da oynanacak olan Türk Telekom ile Pınar Karşıyaka mücadeleleri büyük önem kazanacak. Bugünde potanın timsahının her zamankinden fazla taraftar desteğine ihtiyacı olacak.

İftar sonrası oynanacak mücadeleye Bursaspor sevdalılarının yine büyük ilgi göstereceğinden hiç şüphem yok.

Galibiyetlerle dolu bir hafta olsun temennisiyle yazımı noktalamak istiyorum.