Tarihimizde ilk kez üst üste üçüncü sezonu geçireceğimiz TFF 1.Ligi'nde fikstür çekildi.

İlk bakışta fikstür dengeli gibi görünüyor.

Dengeli görünüyor diye yorumlamamım iki nedeninden birisi 9 içeride, 9 dışarıda oynayacak olmamızdır.

En azından ilk maçımızı sahamızda, hem de taraftarımız önünde oynayacak olmamız avantaj...

İlk yedi haftalık periyoda baktığımızda eşleşmeler o kadar da kolay görünmüyor bana göre.

Bunun nedeni ligden düşen iki takım Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile kardeş kulüp olarak gördüğümüz MKE Ankaragücü ve bu sezon için iddialı transferler yapan ligin yeni takımı Eyüpspor ile geçtiğimiz sezon direkten dönen Yılport Samsunspor.

Gerçekten ligin ilk haftaları çok zorludur.

Şöyle fikstürü baktığımda ilginç bir özellik ise 7. Hafta MKE Ankaragücü, 9, hafta Beypiliç Boluspor ile evimizde, 14. Hafta Gençlerbirliği, 15. Hafta ise Denizlispor ile deplasmanda oynayacak olmamızdır.

Fikstür dengeli olduğu söylenebilir.

Elbette rakiplerin yasağı olmaması nedeniyle yeni sezon için iddialı kadrolar oluşturdular.

Bizimde bu yarışın içerisinde olabilmemiz için transfer tahtasının açılması kadar, yapılması planlanan transferlerin, yani takıma katılacak yenilerin kısa süre içerisinde uyum sağlayabilmeleri önemli olan.

Bu ahenk ve birliktelik sağlanırsa sanıyorum, 'O sene, bu sene' olabilir.

SIKINTILI SÜREÇ VAR

Emin Adanur liderliğinde, Hayrettin Gülgüler başkanlığındaki Bursaspor yönetim kurulunun çok sıkıntılı bir dönem yaşadıklarını, özellikle Emin Adanur'un kendi hesabından attığı tweet'lerden öğreniyoruz.

Sıkıntı geçmesinin ana nedeni anladığım kadarıyla eski başkanların anlaşma olmaması amacıyla devreye girdiğini öğreniyoruz.

Gerçekten üzülerek takip ettim şu tweetleri;

-"Barış Yardımcı'ya, 2.5 milyon borcumuz var, ilk görüşmelerde her şey olumlu hatta süper. Fakat geçen hafta Barış parasının tamamını istiyor ve üstüne basa basa diyor ki "Benim Ali Ay'a borcum var.".

-"Siz futbolcuları arayıp, bu işin olmaması, tahtanın açılmaması için bu kadar direniyorsunuz ya; Vallahi billahi bu iş bitecek, tahta açılacak, gerçekler konuşulacak ve hepiniz kaçacak yer arayacaksınız."

-"Ali ay arkadaşlarımız tarafından aranıyor, bu ne borcu deniyor ve akabinde parasının hepsini isteyen Barış'a 600 bin lira göndererek anlaşma yapıyoruz. Sana borcunun tamamını tahsil et diyen kim Barış?"

-"Tahta açılsın işte böyle tek tek açıklanacak bir sürü olay var, sabredin arkadaşlar, Bursaspor kurtulacak, SÖZ veriyorum."

Sevgili Bursasporlular siz bu tweetleri görünce hiç üzülmediniz mi?

Ben çok üzüldüm.

Hatta o malum isimlerin seçilmesi için çaba harcayan Büyükşehir Belediye Başkanları aklıma geldikçe üzüntüm daha da artıyor.

Ancak benim kafama takılan gerçekten arayan eski başkan Ali Ay mı? yoksa onun adını kullanan başka isimler mi? Doğrusu bunu öğrenmek en büyük arzum.

Sanıyorum Bursaspor yönetiminin lideri Emin Adanur gerçekleri yine tweet'lerle açıklar. Biz basın mensupları da basın toplantısı yerine öyle öğreniriz.